XXII Powiatowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Kolskiego na strzelnicy w Ruszkowie

Autor: kurier-kolski.pl | 01.06.2023

Dnia 27 maja br. odbyły się XXII Powiatowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Kolskiego, zorganizowane wspólnie z Zarządem Powiatowym LOK w Kole, w których wzięły udział 32 drużyny. Pogoda była piękna, a rywalizacja bardzo zawzięta i na wyjątkowo wysokim poziomie. Złoty Puchar Starosty Kolskiego zdobyła drużyna z ZSRCKU w Kościelcu.

 

Wszystkich przybyłych na tegoroczne zawody powitała Dorota Szkudlarek Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kole. Starosta Kolski Robert Kropidłowski otwierając zawody poprosił zebranych o minutę ciszy by uczcić pamięć śp. Andrzeja Kowalskiego wieloletniego pracownika Starostwa, który przez lata był sędzią podczas zawodów. Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Kole Ireneusz Wojtysiak przedstawił regulamin zawodów po czym wspólnie ze Starostą Kolskim wręczyli Honorową Odznakę za wybitne Zasługi dla Ligi Obrony Kraju Mirosławowi Mikołajczykowi Skarbnikowi Powiatowego Zarządu LOK w Kole i Wolontariuszowi – Kierownikowi Strzelnicy LOK w Kole.

Walka o Puchar była zacięta, ale jak wiadomo liczyła się dobra zabawa. Najlepszych strzelców przedstawił z-ca Sędziego głównego Robert Jokiel – Kierownik Pionu Bezpieczeństwa i Zarządzania w Starostwie Powiatowym w Kole.

Trzy drużyny zajęły tę samą ilość punktów 263. O zwycięstwie zadecydowała indywidualna ilość punktów.

Złoty puchar Starosty Kolskiego zdobyła drużyna z ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KOŚCIELCU.
Drużyna „WOLNI STRZELCY” wywalczyła sobie srebrny puchar.
Natomiast brązowy puchar zdobyła drużyna IZOMER – CZOŁOWO.

Najlepszymi STRZELCAMI INDYWIDUALNYMI okazali się:

KATARZYNA BARTŁOMIEJCZAK z drużyny „WETERYNARIA”– 95 pkt.
WIKTORIA WITKOWSKA z drużyny „WOLNI STRZELCY” – 94 pkt.
GABRIEL PIGUŁA z drużyny „ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KOŚCIELCU” – 94 pkt.
O zajęciu II i III miejsca w ostateczności zadecydował tzw. „ZOTY STRZAŁ”.

Pogoda była idealna, aby spędzić sobotnie przedpołudnie na terenie strzelnicy w Ruszkowie.

Puchary i nagrody Strzelcom wyborowym wręczyli Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński, Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Kole Ireneusz Wojtysiak, Prezes KHBC w Straszkowie Grzegorz Fiałkowski. Gratulacje wygranym złożyli również: Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Jacek Brzęcki, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kole bryg. Arkadiusz Wypiór oraz Robert Jokiel – Kierownik Pionu Bezpieczeństwa i Zarządzania w Starostwie Powiatowym w Kole.

W trakcie zawodów uczestnicy mogli zapoznać się ze stoiskiem Komendy Powiatowej Policji w Kole, a wszyscy obecni zaproszeni byli do skosztowania produktów mlecznych przekazanych przez Czesława Cieślaka – Prezesa OSM w Kole oraz pysznej smażonej kaszanki i strażackiej grochówki przygotowanych przez Strażaków OSP Koło nad Wartą. Nad bezpieczeństwem na strzelnicy czuwał kolski LOK oraz Wolontariusze z Rejonowego Oddziału PCK w Kole. Miłym zaskoczeniem dla uczestników zawodów były upominki podarowane przez Prezesa KHBC w Straszkowie Grzegorza Fiałkowskiego. Na zakończenie Starosta Kolski wręczył podziękowania Przedstawicielom OSP Koło nad Wartą i kolskiemu PCK za nieocenioną i bezinteresowną pomoc przy organizacji zawodów.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali Sędziowie na czele z Pawłem Michalskim.

Źródło informacji: Powiat Kolski
Zdjęcia: Jacek Skrycki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526