Święto Miodu oraz poświęcenie placu rekreacyjnego we Wrzącej Wielkiej [foto]

Autor: kurier-kolski.pl | 01.06.2023

W niedzielę, 26 maja 2023 r., we Wrzącej Wielkiej odbył się odpust Matki Bożej Miodnej, a także była okazja do oficjalnego otwarcia i poświęcenia terenu rekreacyjnego wraz z miejscami parkingowymi tuż obok parafialnej świątyni. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością m.in. miejscowy poseł Leszek Galemba wraz z małżonką.

 

Wydarzenie rozpoczęto zbiórką na nowym placu w centrum Wrzącej Wielkiej, a następnie przejściem do kościoła na Mszę św. odpustową. Plac rekreacyjny we Wrzącej Wielkiej kosztował blisko 900 tys. zł. Z tego 500 tys. zł to uzyskane wcześniej dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych. Wyrównanie i utwardzenie placu, ławki, kosze, zieleń, ekologiczne oświetlenie i miejsca parkingowe – tak wygląda nowe oblicze centrum miejscowości tuż przy zabytkowej świątyni.

Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna dookoła kościoła, a następnie przejście na nowo wybudowany teren rekreacyjny. Tam nastąpiło uroczyste poświęcenie i przecięcie wstęgi.

Święto Miodu przyciągnęło wielu pszczelarzy oraz poczty sztandarowe organizacji pszczelarskich, dlatego w dalszej części uroczystości, która odbyła się przy miejscowej szkole podstawowej, pszczelarze odebrali liczne wyróżnienia. Na scenie plenerowej zaprezentowały swoje występy dzieci ze szkoły i przedszkola we Wrzącej Wielkiej, pięknie śpiewały Panie z ludowego zespołu Kiełczewianki oraz koncertowała miejscowa Orkiestra Dęta OSP. Dookoła było mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

KLIKNIJ niżej w obraz, by odtworzyć nagranie ze Święta Miodu i odpustu we Wrzącej Wielkiej:

 

Opracowanie, tekst , foto i nagranie wideo:
MARIUSZ KOZAJDA

 

qrf

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Halina
Halina
1 rok temu

Szafarz w komży hi hi hi

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526