Premiera „Cudu biednych ludzi” w kolskim kościele ewangelickim

Autor: kurier-kolski.pl | 04.06.2023

W piątek 2 czerwca br., odbyła się premiera „Cudu biednych ludzi” – wg sztuki Mariana Hemara, nieco odbiegająca od oryginału. Dodatkową przyjemnością była możliwość przeżywania losu bohaterów w ascetycznych w klimatycznych wnętrzach kościoła ewangelicko-augsburskiego, w kameralnej atmosferze, na niewielkiej scenie, z udziałem nielicznej grupy kolskich aktorów z grupy Dariusza Matysiaka. Mogliśmy przekonać się, jak rozwijają swoje talenty i jakie nowe wyzwania podejmują, ale też zobaczyć bardzo udane debiuty. Było… magicznie. Jak zawsze!

 

Od dziesięciu lat rządzą kolską sceną – raz wzruszając nas, a raz bawiąc. Od historycznego już „Warthbrücken” chyba nikt nie pozostaje wobec ich twórczości obojętny. Tym razem mieliśmy możliwość obcowania ze sztuką wystawioną przez Zespół Teatralny Dariusza Matysiaka już po raz jedenasty. Artyści, inspirowani przedwojenną działalnością Czesława Freudenreicha, realizują przedstawienia z pasji i z sercem, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń.

Uczestnikom dzisiejszych i kolejnych wystawień sztuki życzymy osobliwych wrażeń.

Już wiadomo, że we wrześniu znów zobaczymy musical. Tym razem poznamy perypetie urodzonego w Kole (podobno) kasiarza „Szpicbródki”. Czekamy…

Gratulujemy. I dziękujemy!

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Jjjjj
Jjjjj
1 rok temu

Intrygujące przedstawienie. Jesteście wielcy.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526