Odpust ku czci św. Bogumiła w Dobrowie coraz większy [FOTO+WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 15.06.2023

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę po 10-tym czerwca, odbyła się w Dobrowie uroczystość  ku czci św.Bogumiła, czyli najważniejsze wydarzenie związane z kultem naszego pustelnika-cudotwórcy. Po adoracji przy relikwiach św.Bogumiła w kościele, wyruszyła z Sanktuarium uroczysta procesja z relikwiami Patrona. Wiernych przy Pustelni przywitał ks. kustosz dobrowskiego Sanktuarium Artur Nowak, a sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marcin Figiel. Pod spodem obszerna fotogaleria oraz nagranie z wydarzenia autorstwa Mariusza Kozajdy.

 

To szczególny dzień na tej świętej Bogumiłowej Ziemi. 10 czerwca przypada wspomnienie świętego, a w niedzielę, 11 czerwca 2023 r. odbył się tradycyjny coroczny odpust, który w tym roku cieszył się wyraźnie większym zainteresowaniem wiernych niż we wcześniejszych latach. Więcej było również straganów odpustowych na dobrowskim rynku, w okolicach świątyni.

Relikwiom św.Bogumiła towarzyszyły relikwie jego kamedulskich braci zakonnych- Św. Pięciu Polskich Męczenników, które już tradycyjnie przyjechały z Kazimierza Biskupiego wraz z delegacją, pocztem sztandarowym ich Bractwa. W uroczystości wzięły tez udział poczty sztandarowe OSP Dobrów i OSP Ruszków Pierwszy, Orkiestra, asysta i panie z zespołu ludowego „Dobrowianki”.

Czciciele św. Bogumiła mieli okazję odwiedzić i pomodlić się w pięknej, drewnianej pustelni, zabytkowej Kaplicy odnowionej kilka lat temu z dobrowolnych datków parafian w wysokości około 200.00 zł. Aż 100.000 zł na ten cel przekazała nie istniejąca już dziś OSP w Kwiatkowie.

Po odprawionej Mszy św. przy Pustelni, w procesji eucharystycznej relikwie wróciły do Sanktuarium, gdzie po odśpiewaniu uroczystego „TE DEUM”, wierni zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem, oraz uzyskali odpust.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania wyżej (kliknij w obraz) oraz obszernej relacji fotograficznej poniżej:

Opracowanie, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

 

rhdr

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kik
kik
10 miesięcy temu

piekna uroczystosc dzieki za video

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526