Odpust ku czci św. Bogumiła w Dobrowie coraz większy [FOTO+WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 15.06.2023

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę po 10-tym czerwca, odbyła się w Dobrowie uroczystość  ku czci św.Bogumiła, czyli najważniejsze wydarzenie związane z kultem naszego pustelnika-cudotwórcy. Po adoracji przy relikwiach św.Bogumiła w kościele, wyruszyła z Sanktuarium uroczysta procesja z relikwiami Patrona. Wiernych przy Pustelni przywitał ks. kustosz dobrowskiego Sanktuarium Artur Nowak, a sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marcin Figiel. Pod spodem obszerna fotogaleria oraz nagranie z wydarzenia autorstwa Mariusza Kozajdy.

 

To szczególny dzień na tej świętej Bogumiłowej Ziemi. 10 czerwca przypada wspomnienie świętego, a w niedzielę, 11 czerwca 2023 r. odbył się tradycyjny coroczny odpust, który w tym roku cieszył się wyraźnie większym zainteresowaniem wiernych niż we wcześniejszych latach. Więcej było również straganów odpustowych na dobrowskim rynku, w okolicach świątyni.

Relikwiom św.Bogumiła towarzyszyły relikwie jego kamedulskich braci zakonnych- Św. Pięciu Polskich Męczenników, które już tradycyjnie przyjechały z Kazimierza Biskupiego wraz z delegacją, pocztem sztandarowym ich Bractwa. W uroczystości wzięły tez udział poczty sztandarowe OSP Dobrów i OSP Ruszków Pierwszy, Orkiestra, asysta i panie z zespołu ludowego „Dobrowianki”.

Czciciele św. Bogumiła mieli okazję odwiedzić i pomodlić się w pięknej, drewnianej pustelni, zabytkowej Kaplicy odnowionej kilka lat temu z dobrowolnych datków parafian w wysokości około 200.00 zł. Aż 100.000 zł na ten cel przekazała nie istniejąca już dziś OSP w Kwiatkowie.

Po odprawionej Mszy św. przy Pustelni, w procesji eucharystycznej relikwie wróciły do Sanktuarium, gdzie po odśpiewaniu uroczystego „TE DEUM”, wierni zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem, oraz uzyskali odpust.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania wyżej (kliknij w obraz) oraz obszernej relacji fotograficznej poniżej:

Opracowanie, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

 

rhdr

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kik
kik
1 rok temu

piekna uroczystosc dzieki za video

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526