Aż 60 beczek z nieznaną substancją w hali w Ruszkowie I (gm. Kościelec)!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.05.2023

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie dotyczące hali w miejscowości Ruszków I, w której składowane są beczki z bliżej nieokreśloną substancją. Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz miejscowych druhów z OSP Ruszków Pierwszy. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa specjalistyczna SGRChem Poznań z JRG 6 w Poznaniu. Ustalono, że w magazynie znajduje się około 60 zbiorników z nieustaloną substancją, a trzy zbiorniki są już rozszczelnione!

 

Inspektorzy Wydziału Zwalczanie Przestępczości Środowiskowej WIOŚ w Poznaniu uczestniczyli w dniu 21.05.2023 r. w czynnościach związanych z ujawnieniem na terenie jednej z nieruchomości w miejscowości Ruszków Pierwszy w powiecie kolskim, magazynu odpadów niebezpiecznych. Na terenie nieruchomości znajduje się ponad 70 palet z pojemnikami zawierającymi ciekłe substancje. Doszło do rozszczelnienia 3 pojemników, które zostały doraźnie zabezpieczone przez Straż Pożarną.
W czynnościach uczyli Strażacy PSP w Kole oraz Specjalistyczna Jednostka Chemiczna z Krzesin, Druhowie OSP, Policja oraz Prokuratura. Trwają dalsze czynności wyjaśniające.
Doszło do porzucenia odpadów przez nieustalonego sprawcę we wcześniej wynajętym magazynie. WIOŚ w Poznaniu zwraca uwagę, że w przypadku wynajęcia hali magazynowej należy bezwzględnie, szczegółowo zweryfikować kontrahenta.

Akcja trwała 7 godz. 27 min. W działaniach udział brało 23 strażaków.

Źródło info i zdjęć: mł. asp. R. Kaczmarek KPPSP w Kole i OSP Ruszków Pierwszy (FB)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526