Strażacy szkolą kolegów z Policji w zakresie pierwszej pomocy

Autor: kurier-kolski.pl | 14.04.2023

W dniu 28 marca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole. Zajęcia prowadzone były przez koordynatora powiatowego ratownictwa medycznego PSP  mł.asp. Radosława Rossę.

 

Szkolenie obejmowało zakres udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach wystąpienia między innymi  nagłego zatrzymania krążenia z wykorzystaniem defibrylatora AED, napadu padaczki, zadławienia, urazów i ran, zawałów mięśnia sercowego, udarów, postępowania na miejscu wypadku, wsparcia psychicznego oraz termicznego.

Celem szkolenia było zdobycie umiejętności szybkiego i sprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Przystępna forma szkolenia pozwala na kontakt z zagadnieniami przedstawianymi w trakcie szkolenia oraz na opanowanie wiedzy i umiejętności w zakresie pierwszej pomocy.

Tego typu szkolenia odbywają się cyklicznie. Planowane jest przeszkolenie wszystkich funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Opracowanie i foto: mł. asp. Radosław Rossa

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526