Poseł Leszek Galemba nowym Przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa. Zastąpił min. Roberta Telusa

Autor: kurier-kolski.pl | 24.04.2023

W związku z powołaniem na Ministra Rolnictwa Roberta Telusa, dotychczasowego Przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, była konieczność wyboru nowego szefa tej komisji. Zgłoszona została tylko jedna kandydatura – naszego lokalnego posła z ramienia PiS Leszka Galemby. W głosowaniu 17 członków komisji było „za” jego wyborem, 1 osoba była „przeciw”, a 4 „wstrzymały się”. Tym samym Wicemarszałek Sejmu R. Terlecki ogłosił Leszka Galembę nowym Przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Serdecznie gratulujemy wyboru!

 

Leszek Galemba urodził się 7 marca 1966 roku w Kole. Jest absolwentem zespołu szkół zawodowych. Zajął się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego w miejscowości Kiełczew Smużny Czwarty (gmina Koło), nastawionego głównie na produkcję trzody chlewnej i żywca wołowego.

W 2006 roku zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach samorządowych w latach 2006-2015 z powodzeniem kandydował do rady powiatu kolskiego z listy tej partii i był radnym powiatowym. Objął wtedy funkcję przewodniczącego powiatowych struktur PiS.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. został wybrany na posła w okręgu konińskim. W 2019 roku ponownie wybrany na posła uzyskując 16.521 głosów, zasiada w komisjach: ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa oraz rolnictwa i rozwoju wsi.

Źródło: fb Leszek Galemba, Wikipedia, Sejm RP

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Rolnik
Rolnik
11 miesięcy temu

Panie pośle gratulujemy .Pan pamięta o nas rolnikach dostawcach mleka. Pan wie że my Pana popieramy

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
11 miesięcy temu

Jeśli dzisiejszemu, podzielonemu politycznie polskiemu społeczeństwu, oprócz wspólnego wyzłośliwiania się, obrażania i wzajemnego opluwania nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne, to tylko pogratulować.
Zawsze będziemy w czarnej du..e ku uciesze polityków!
Na więcej nie zasługujemy, póki nie zmądrzejemy!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Wiadomo już dlaczego za pisu jest tak dobrze,bo rządzą ludzie wykształceni tak jak ten gościu.

Jeff
Jeff
11 miesięcy temu
Odpowiedz do.  Mieszkaniec

Widac jestes typowy przedstawiciel opozycji udajecie niby bardzo tolerancyjnych,ale już ktoś jest mniej wykształcony jest to problem i oceniacie ludzi i ich wartość przez kryteria skończonych szkół i ilości papierków jakie uzbierali.Tyle że w szkołach życia nikt nie nauczy i szkoła nie zastąpi doświadczenia życiowego.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
11 miesięcy temu
Odpowiedz do.  Mieszkaniec

Co do wykształcenia i jego poziomu, wystarczy wysłuchać sesji Rady Miasta Koła oraz wystąpień niektórych Radnych.
Tu dopiero w wielu przypadkach kłania się „mądrość” oraz związana z nią logika.
Nie wiadomo, czy się śmiać czy raczej płakać?
Tak jest nie tylko na poziomie miasta!
A wszystko dotyczy ludzi tzw. wykształconych!

Ela
Ela
11 miesięcy temu
Odpowiedz do.  Wujek Chłodek

EEEEEEEEELLLLLOOOOO

Ela
Ela
11 miesięcy temu
Odpowiedz do.  Wujek Chłodek

Leszku dzisiaj pochowaliśmy ciocię Helenę.Wszyscy ją lubiliśmy. Była bardzo radosną fantastyczną osobą. Ale mimo wszystkiego w sprawach pracy nie przejmuj się niczym, walcz o dobro zwykłych, prostych ludzi-takich z jakich pochodzi większość polaków Ty też. Nie ma się co wstydzić swojego pochodzenia. Nie wszyscy są burżuazją często tylko ,, z wyglądu,,. O człowieku świadczy to kim on jest i co sobą reprezentuje. Pozdrawim

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526