Poseł Leszek Galemba nowym Przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa. Zastąpił min. Roberta Telusa

Autor: kurier-kolski.pl | 24.04.2023

W związku z powołaniem na Ministra Rolnictwa Roberta Telusa, dotychczasowego Przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, była konieczność wyboru nowego szefa tej komisji. Zgłoszona została tylko jedna kandydatura – naszego lokalnego posła z ramienia PiS Leszka Galemby. W głosowaniu 17 członków komisji było „za” jego wyborem, 1 osoba była „przeciw”, a 4 „wstrzymały się”. Tym samym Wicemarszałek Sejmu R. Terlecki ogłosił Leszka Galembę nowym Przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Serdecznie gratulujemy wyboru!

 

Leszek Galemba urodził się 7 marca 1966 roku w Kole. Jest absolwentem zespołu szkół zawodowych. Zajął się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego w miejscowości Kiełczew Smużny Czwarty (gmina Koło), nastawionego głównie na produkcję trzody chlewnej i żywca wołowego.

W 2006 roku zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach samorządowych w latach 2006-2015 z powodzeniem kandydował do rady powiatu kolskiego z listy tej partii i był radnym powiatowym. Objął wtedy funkcję przewodniczącego powiatowych struktur PiS.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. został wybrany na posła w okręgu konińskim. W 2019 roku ponownie wybrany na posła uzyskując 16.521 głosów, zasiada w komisjach: ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa oraz rolnictwa i rozwoju wsi.

Źródło: fb Leszek Galemba, Wikipedia, Sejm RP

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Rolnik
Rolnik
1 miesiąc temu

Panie pośle gratulujemy .Pan pamięta o nas rolnikach dostawcach mleka. Pan wie że my Pana popieramy

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
1 miesiąc temu

Jeśli dzisiejszemu, podzielonemu politycznie polskiemu społeczeństwu, oprócz wspólnego wyzłośliwiania się, obrażania i wzajemnego opluwania nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne, to tylko pogratulować.
Zawsze będziemy w czarnej du..e ku uciesze polityków!
Na więcej nie zasługujemy, póki nie zmądrzejemy!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Wiadomo już dlaczego za pisu jest tak dobrze,bo rządzą ludzie wykształceni tak jak ten gościu.

Jeff
Jeff
1 miesiąc temu
Odpowiedz do.  Mieszkaniec

Widac jestes typowy przedstawiciel opozycji udajecie niby bardzo tolerancyjnych,ale już ktoś jest mniej wykształcony jest to problem i oceniacie ludzi i ich wartość przez kryteria skończonych szkół i ilości papierków jakie uzbierali.Tyle że w szkołach życia nikt nie nauczy i szkoła nie zastąpi doświadczenia życiowego.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
1 miesiąc temu
Odpowiedz do.  Mieszkaniec

Co do wykształcenia i jego poziomu, wystarczy wysłuchać sesji Rady Miasta Koła oraz wystąpień niektórych Radnych.
Tu dopiero w wielu przypadkach kłania się „mądrość” oraz związana z nią logika.
Nie wiadomo, czy się śmiać czy raczej płakać?
Tak jest nie tylko na poziomie miasta!
A wszystko dotyczy ludzi tzw. wykształconych!

Ela
Ela
1 miesiąc temu
Odpowiedz do.  Wujek Chłodek

EEEEEEEEELLLLLOOOOO

Ela
Ela
1 miesiąc temu
Odpowiedz do.  Wujek Chłodek

Leszku dzisiaj pochowaliśmy ciocię Helenę.Wszyscy ją lubiliśmy. Była bardzo radosną fantastyczną osobą. Ale mimo wszystkiego w sprawach pracy nie przejmuj się niczym, walcz o dobro zwykłych, prostych ludzi-takich z jakich pochodzi większość polaków Ty też. Nie ma się co wstydzić swojego pochodzenia. Nie wszyscy są burżuazją często tylko ,, z wyglądu,,. O człowieku świadczy to kim on jest i co sobą reprezentuje. Pozdrawim

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526