27 jednostek OSP z naszego powiatu obdarowanych torbami medycznymi R1 przez firmę GLASPO

Autor: kurier-kolski.pl | 02.04.2023

Dnia 28 marca 2023 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kole odbyło się uroczyste przekazanie Medycznych Toreb R1, ufundowanych przez firmę GLASPO Sp. z o.o. z siedzibą w Domaninie dla 27 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kolskiego.

 

W uroczystości udział wzięli między innymi:

– fundator – Piotr Opas – członek Zarządu GLASPO Sp. z o.o. i jednocześnie członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole oraz Sekretarz Zarządu Oddziału Woj. ZOSP RP w Poznaniu,

– fundator – Tomasz Opas – członek Zarządu GLASPO Sp. z o.o. i jednocześnie strażak OSP,

– Starosta Kolski Robert Kropidłowski i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole,

– Radni Powiatu Kolskiego i działacze ZOSP RP: Ryszard Kasiorek (Wiceprzewodniczący Rady i jednocześnie członek Zarządu Oddziału Woj. ZOSP RP w Poznaniu oraz członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole), Mariusz Kozajda (Wiceprzewodniczący Rady i równocześnie druh OSP) oraz Tomasz Barański (Radny i równocześnie Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole),

– władze samorządu gminnego: Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak i równocześnie druhna OSP, Burmistrz Dąbia Tomasz Ludwicki  (równocześnie Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole),  wraz z Dyrektor ds. administracyjnych Moniką Szymanowską,

– przedstawiciele jednostek OSP z terenu powiatu kolskiego.

Przedstawiciele GLASPO Sp. z o.o. – Piotr i Tomasz Opas, Torby R1 przekazali na ręce przedstawicieli, najczęściej Prezesów i Naczelników, niżej wymienionych jednostek OSP:

OSP Koło nad Wartą (gmina miejska Koło)

OSP Kłodawa (gmina Kłodawa)

OSP Luboniek (gmina Kłodawa)

OSP Bierzwienna Długa (gmina Kłodawa)

OSP Leszcze (gmina Kłodawa)

OSP Karszew (gm. Dąbie)

OSP Chełmno (gm. Dąbie)

OSP Rzuchów (gm. Dąbie)

OSP Domanin (gm. Dąbie)

OSP Babiak (gmina Babiak)

OSP Brdów (gmina Babiak)

OSP Dębno Królewskie (gmina Babiak)

OSP Bogusławice (gmina Babiak)

OSP Olszówka (gmina Olszówka)

OSP Drzewce (gmina Olszówka)

OSP Nowa Wioska (gmina Olszówka)

OSP Dęby Szlacheckie (gmina Osiek Mały)

OSP Budki Nowe (gmina Osiek Mały)

OSP Łuczywno (gmina Osiek Mały)

OSP Lipiny (gmina Osiek Mały)

OSP Elizanów (gmina Chodów)

OSP Trzęśniew (gmina Kościelec)

OSP Ruszków Pierwszy (gmina Kościelec)

OSP Straszków (gmina Kościelec)

OSP Gąsiorów (gmina Kościelec)

OSP Grzegorzew (gmina Grzegorzew)

OSP Barłogi (gmina Grzegorzew)

Od osób przybyłych na uroczystość, w trakcie przemówień padło wiele ciepłych słów i życzeń dla strażaków ochotników w podziękowaniu za codzienną gotowość operacyjną, a także ofiarność w ratowaniu mienia oraz życia ludzkiego.

Medyczna torba R1 to odpowiednio skompletowany, praktyczny zestaw ratunkowy, który pozwala przeprowadzić działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jest to czerwona torba, zawierająca odblaski i emblemat gwiazdy życia. To, co ją wyróżnia, to przede wszystkim specjalnie opracowana konstrukcja – umożliwiająca łatwy dostęp do każdej przegrody. Dzięki temu znajdujący się w niej sprzęt jest przejrzyście rozmieszczony, a ratownik zyskuje cenne sekundy, które musiałby poświęcić na jego szukanie.

Torba medyczna R1 ma wiele zalet. Główną z nich jest to, że dzięki niej udzielanie pomocy staje się wygodniejsze i zdecydowanie łatwiejsze. Jej wyposażenie jest zawsze dostępne na wyciągnięcie ręki, przez co zaoszczędza się cenne sekundy, które są niezmiernie ważne podczas udzielania pierwszej pomocy. To z kolei przekłada się na skuteczność przeprowadzanej interwencji. Udowodniono, że to właśnie pierwsza pomoc może uratować komuś życie. Pomaga ona przetrwać do momentu przetransportowania pacjenta do szpitala.

Źródło: Powiat Kolski
Fot.: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Zygi
Zygi
1 rok temu

Zero komentarzy 🙁 Nawet z obdarowanych jednostek nikt nie napisze DZIĘKUJEMY dla Glaspo i p. Opasa. Wstyd druhowie z OSP !

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526