Pożar w bloku w Kole obudził całe miasto! Spektakularna akcja strażaków zakończona sukcesem [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 18.03.2023

Potężne wycie syren strażackich wozów 15 marca br. po g.21:00 wybudziło mieszkańców całego m.Koła. Pożar wybuchł na 4 piętrze bloku przy Wojciechowskiego 16. O mało nie doszło do wielkiej tragedii. W pewnym momencie płomienie aż buchały z okien. Sąsiedzi obawiali się, że ogień rozprzestrzeni się na ich mieszkania lub wybuchnie butla z gazem. Dzięki szybkiej, sprawnej i profesjonalnej akcji strażaków skończyło się na wielkim strachu, zniszczonym lokalu i – niestety – zalanych mieszkaniach sąsiadów z niższych kondygnacji. Lokatorka została odwieziona do Szpitala.

 

15 marca 2023r. o godzinie 21:04 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Koło . Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhów z OSP Koło nad Wartą , OSP Wrząca Wielka oraz OSP Grzegorzew.

W wyniku rozpoznania KDR ustalił, że pali się w mieszkaniu na 4 piętrze – pożar rozwinięty, ogień uszkodził okno i wydostaje się na zewnątrz mieszkania, na klatce schodowej na 4 piętrze oraz w mieszkaniu występuje silne zadymienie. Osoba zamieszkująca opuściła mieszkanie przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Na miejscu ustalono, że z mieszkań z niższych kondygnacji ewakuowało się 8 osób.

Na miejsce przybył Patrol Policji. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań. Udzielono KPP osobie poszkodowanej, a następnie przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał kobietę poszkodowaną do szpitala.

Strażacy odłączyli dopływ prądu do mieszkań w obiekcie. Następnie z działka z samochodu GCBA 5/32 podano 1 prąd wody przez okno w celu przytłumienia pożaru oraz schłodzenia strefy podsufitowej. Jednocześnie ratownicy w sprzęcie ODO z linią gaśniczą weszli do mieszkania przez klatkę schodową i podali 1 prąd wody w natarciu na palące się wyposażenie pokoju (łóżko, szafki, ubrania). Pożar ugaszono. Przy pomocy wentylatora oddymiającego oddymiono i przewietrzono klatkę schodową oraz mieszkanie objęte pożarem.

Ratownicy ewakuowali 4 osoby, które przebywały w mieszkaniach na niższych kondygnacjach. Ratownicy z mieszkania, które objęte było pożarem wyrzucili przez okno pozostałości popożarowe. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono całe mieszkanie oraz pogorzelisko – kamera nie wskazała podwyższonej temperatury. Wszystkie mieszkania oraz piwnice sprawdzono przy pomocy detektorów wielogazowych na obecność CO – mierniki w żadnym z mieszkań nie wskazały obecności CO – parametry powietrza w normie.

Działania ratownicze prowadziło 29 strażaków przez 2 godziny i 27 minut.

Opracowanie: st. ogn. Mariusz Łuczak, kpt. Marcin Chodkowski

Zdjęcia i Wideo: Czytelnicy (dziękujemy!!!)

Opracowanie materiału: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526