Powiatowy Dzień Sołtysa w Kościelcu

Autor: kurier-kolski.pl | 27.03.2023

W ostatnią niedzielę, w auli kościeleckiego ZSRCKU, odbył się Powiatowy Dzień Sołtysa, na który z okazji niedawnego święta (11 marca) zaprosili Panie Sołtyski i Panów Sołtysów z naszych gmin Starosta Robert Kropidłowski wraz z Zarządem Powiatu oraz Przewodniczący Rady Powiatu Marek Świątek wraz z powiatowymi radnymi. W uroczystości wziął udział poseł Leszek Galemba, a wydarzenie uświetniła wspaniałymi występami artystycznymi młodzież z Zespołu Wokalnego „Alebabki” oraz Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec”.

 

Na uroczystość przybyli Sołtysi i Sołtyski z terenu całego Powiatu Kolskiego, a wzięli w niej udział między innymi również przedstawiciele gmin i samorządów oraz radni Rady Powiatu Kolskiego: Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński (który wcielił się również w rolę konferansjera), Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Mariusz Kozajda, członkowie Zarządu Powiatu: Waldemar Banasiak i Henryk Tomczak, a także Jarosław Sobański – Przewodniczący Komisji Budżetu i Łukasz Królasik – Przewodniczący Komisji Gospodarczej. W wydarzeniu uczestniczył również gospodarz tego miejsca i dyrektor Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu Wiesław Kujawa wraz ze swoim zastępcą Konradem Grzelakiem.

Starosta Kolski Robert Kropidłowski już na samym początku podkreślił i mocno zaakcentował, że to właśnie sołtysi są tym pierwszym szczeblem samorządu terytorialnego, że są szczególnymi i najważniejszymi  członkami samorządu, którzy są najbliżej mieszkańców i najlepiej znają ich problemy, dlatego podziękował im za pracę, wytrwałość i sumienność oraz złożył życzenia wszelkiej pomyślności. Następnie zaprezentował zebranym prezentację multimedialną ukazującą osiągnięcia samorządu powiatowego tej kadencji, ostatnich kilku lat.

W wydarzeniu uczestniczył również Prezes Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego Grzegorz Fiałkowski. W imieniu swojej spółki wręczył nagrody zwycięzcom quizu, który był kolejnym punktem programu Powiatowego Dnia Sołtysa. A były nimi vouchery na wspaniały pobyt w należącym do firmy Pałacu w Walewicach oraz Stadninie Koni, która znajduje się w jego obrębie. To największa w Polsce stadnina koni półkrwi angloarabskiej. Sam pałac to ekskluzywna XVIII-wieczna rezydencja Marii Walewskiej – sławnej polskiej miłości Cesarza Francji Napoleona Bonaparte. Pałac Walewice wraz z otaczającym go parkiem to jedna z najcenniejszych i najpiękniejszych siedzib magnackich w środkowej Polsce.

Fot. KHBC

Vouchary na pobyt we wspaniałej rezydencji pałacowej spółki KHBC trafiły do Pań i Panów Sołtysów, a ostatni z nich Prezes Grzegorz Fiałkowski wręczył akompaniującej na akordeonie kościeleckiej młodzieży w występach artystycznych p. Małgorzacie Stężewskiej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kik
kik
1 rok temu

zabawy i hulanki w wielkim poscie i to wierchuszka pisowska a co mowi pleban

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
1 rok temu
Odpowiedz do.  kik

…”A ksiądz pleban, na odpuście,
Przeciw dziatkom i rozpuście,
Grzmiał jak piorun na ambonie:
W końcu dodał… „Bogobojna
Trzódko moja, bądź spokojna,
Co ma wisieć, nie utonie”.”

Anonim
Anonim
1 rok temu

W 2019 roku też nie był obecny pan wójt ,gminę wówczas reprezentowała pani Zielińska jako pełniąca obowiązki zastępca wójta gminy kościelec

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
1 rok temu

Jeśli tego typu powiatowe uroczystości odbywają się w Kościelcu, który jest siedzibą jednej z powiatowych gmin (zaś sołectw w gminie Kościelec jest 21) to wydaje mi się, że taktownie byłoby zaprosić Wójta Gminy Kościelec.
Przypuszczam, że gdyby był zaproszony zapewne -z szacunku dla mieszkańców- byłby obecny.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526