Modna i trwała podłoga w salonie: jaki materiał wybrać aby przetrwał lata?

Autor: kurier-kolski.pl | 20.01.2023

Salon to reprezentacyjne pomieszczenie, w którym spędzamy większość czasu, duża i otwarta przestrzeni sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. Wykańczając salon, warto uważnie przyjrzeć się wybranym materiałom, które poza trwałością muszą wpasowywać się w styl całego mieszkania. Kluczowym elementem wykończenia salonu jest podłoga, to właśnie materiały podłogowe definiują wygląd i styl salonu. Przyjrzyjmy się zatem jakie materiały na podłogę wybrać, aby przetrwały lata?

 

Czym kierować się, wybierając materiał na podłogę?

Sam wybór materiału, którym chcemy wykończyć podłogę, nie jest prosty, musi on spełniać szereg wymogów, które pozwolą nam cieszyć się nim przez długie lata. Najważniejszym czynnikiem jest trwałość, musi być na takim poziomie, żeby podłoga była odporna na zarysowania i ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Warto też zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia podłogi, materiał, z którego podłoga ma być wykonana, musi być odporny na wodę i środki czystości. Dodatkowo podłoga pełni również funkcję izolacyjną, pomagając zatrzymać ciepło wewnątrz domu. Z tego powodu materiał musi się również charakteryzować dobrą izolacją ciepła. W przypadku, kiedy instalujemy ogrzewanie podłogowe, musimy użyć materiału odpornego na temperatury. Dopiero gdy wybrany przez nas materiał, spełnia te wymogi, możemy zastanowić się nad jego walorami estetycznymi.

Jak dobrać kolor podłogi do wybranego przez nas stylu wykończenia wnętrza?

Podłoga powinna nawiązywać do całego wykończenia wnętrza, niezbędny będzie tutaj odpowiedni kolor dopasowany do całej aranżacji. Pamiętajmy, że podłoga to trwały element domu i decydując się na dany kolor, musimy pamiętać, że jego zmiana wiązałaby się z całkowitym remontem. O ile w przypadku ścian możemy je w dowolnym momencie przemalować, to zmiana podłogi równa się z całkowitym jej zerwaniem, co pociąga dodatkowe koszty. Najlepiej zdecydować się na neutralny kolor podłogi, który łatwo będzie dopasować do nowych kolorów ścian. W wielu stylach wykończenia wnętrz nie tylko sam kolor ma znaczenie, ale i materiał.

W stylizacjach loftowych najlepiej postawić na minimalistyczne panele drewniane, które dopasują się kolorystycznie do zimnego loftowego wnętrza. Inaczej sprawa wygląda w bardziej nowoczesnych stylach industrialnych, tutaj materiał podłogi może przypominać beton, który podkreśli surowy styl wnętrza. Świetnym rozwiązaniem może okazać się dobranie paneli podłogowych do paneli samoprzylepnych na ścianie. Wybierając oba typy paneli od jednego dostawcy mamy gwarancję idealnego połączenia tych dwóch materiałów. Panele samoprzylepne w ofercie klink.pl można łatwo dopasować do ich paneli podłogowych. 

Jakie są najmodniejsze materiały wykończenia podłóg?

W przypadku podłóg możemy spotkać materiały, które wyróżniają się popularnością na tle innych. Wśród wieli materiałów świetnym wyborem będą panele drewniane, które cieszą się dużą popularnością spowodowaną uniwersalnym wyglądem połączonym z odpornością na uszkodzenia. Wraz ze wzrostem popularności stylu industrialnego wzrosło zapotrzebowanie na płytki ceramiczne imitujące beton, które nadają wnętrzu surowy industrialny charakter. Coraz częściej osoby zainteresowane wykończeniem podłogi sięgają po płytki drewnopodobne, które są bardziej odporne na uszkodzenia od drewna i mogą być stosowane razem z ogrzewaniem podłogowym. Niezależnie od wybranego materiału dobrze wykonana podłoga powinna zachować swój wygląd na długie lata.

(materiał partnera)

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526