Rodzinne Kolędowanie w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Kole [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 12.12.2022

W ostatnią niedzielę, 11 grudnia 2022 r., w kościele pw.MBCz. w Kole odbyła się kolejna edycja „Rodzinnego Kolędowania”, na które mieszkańców miasta i okolic zaprosili: ks. kanonik Władysław Waszak, dziekan i proboszcz miejscowej parafii, oraz Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski. Tradycyjnie już od wielu lat, przed świętami Narodzenia Pańskiego w tutejszym kościele rozbrzmiewa muzyka i piosenki, które wprowadzają w ten niezwykły świąteczny nastrój.

Po 3. latach nieobecności wspólnego, rodzinnego kolędowania (z powodu pandemii), licznie zebrani wierni w kościele mogli przeżyć wspaniałą ucztę muzyczną w wykonaniu dzieci i miejscowej młodzieży. Wystąpili : Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki”, Uczniowie Szkoły Gitarowej Jacka Adamczyka „Gryf” oraz Schola dziecięco-młodzieżowa Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole prowadzana przez Roberta Budynka, tutejszego organistę. Wydarzenie prowadziła Izabela Rybnik.

„Świąteczne Kolędowanie” pięknie wpisało się w tegoroczny kalendarz miejscowej parafii, bowiem odbyło się na zakończenie rekolekcji adwentowych, które prowadził ksiądz Mariusz Budkiewicz – proboszcz Parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Ochlach.

Tekst i foto: Jacek Skrycki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526