Patio, a wkrótce zespół boisk sportowych przy kolskiej „piątce”

Autor: kurier-kolski.pl | 20.12.2022

W kolskiej ‘’piątce’’ zostało oddane do użytku zrewitalizowane patio, czyli wewnętrzny dziedziniec, które od wiosny będzie służyć społeczności szkolnej do wypoczynku i rekreacji. Miasto Koło przekazało na tę inwestycję 100.000 zł. Patio jest oświetlone, złożone w połowie z zieleni, a w połowie z kostki, ma wyodrębnione miejsca wypoczynkowe i przestrzeń na gry logiczne (np. szachy).

 

Korzystając z tej jakże miłej świątecznej imprezy dyrektor szkoły Marek Kujawa wraz z Burmistrzem Krzysztofem Witkowskim i Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Sobolewskim, przecinając symbolicznie wstęgę otworzyli patio, na którym będzie można zagrać w szachy i miło (chociaż tylko chwilę) odpocząć od szkolnych zajęć.

Na wydarzenie zaproszeni zostali także dyrektorzy z pozostałych szkół podstawowych w Kole oraz radni miejscy i przedstawiciele spółek miejskich wspomagających kolską „piątkę”

Dyrektor szkoły podkreślił, że poza wykwalifikowaną kadrą i szeroką bazą dydaktyczną, placówka ma do zaoferowania bogatą infrastrukturę – wkrótce oddany zostanie kompleks boisk. Szkoła ma stały dostęp do pływalni i posiada sale gimnastyczne.

Oprac. i foto: Jacek Skrycki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526