Największe atrakcje Dubaju, czyli co warto zobaczyć

Autor: kurier-kolski.pl | 20.12.2022

Dubaj to miasto liczące 3,4 miliona mieszkańców, znajdujące się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Co roku Dubaj odwiedza nawet 20 milionów turystów, a miasto to cieszy się ogromną popularnością. Co warto zobaczyć w stolicy luksusu i jak spędzić tam czas?

Jak dostać się do Dubaju?

Decydując się na podróż do Dubaju, najlepszą opcją jest lot samolotem. Bez przesiadek po niecałych 6 godzinach można już być na miejscu. Obecnie loty do Dubaju kosztują od 1200 do 2500 złotych za osobę w jedną stronę. Po Dubaju zwykle najlepiej poruszać się taksówkami. Można również jeździć metrem i autobusami. Komunikacja to jedyna opcja, ponieważ chodzenie pieszo zajmuje zbyt dużo czasu.

Najważniejsze atrakcje

Dubaj słynie z przeróżnych atrakcji przygotowanych specjalnie dla turystów. W tym mieście luksusu znajdują się różne miejsca znane na przykład z tego, że zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Do ciekawych atrakcji należą: Burj Khalifa, Dubai Mall oraz stara dzielnica Al Fahidi.

Burj Khalifa

Burj Khalifa to wieża, której czubek sięga aż 828 metrów. Jej budowa zajęła jedynie 5 lat. W wieży znajdują się sklepy, hotel Armaniego, mieszkania, biura i restauracje.Odwiedzisz je dzięki windzie, która porusza się z prędkością 36 km/h. Możesz wjechać na 124 lub 148 piętro i napić się kawy w stosunkowo dobrej cenie. Na wyższe piętro wjazd jest znacznie droższy, ponieważ cena jest trzykrotnie wyższa niż za dotarcie na 124 piętro.

Dubai Mall

Dubai Mall to największe centrum handlowe na świecie. Można tam znaleźć sklepy najbardziej luksusowych marek obecnych na rynku. Osoby zamożne chętnie buszują po butikach i szukają najnowszych kolekcji. Dubai Mall warto odwiedzić nie tylko dla sklepów, ale także ze względu na gigantyczne oceanarium, do którego zjeżdżają się turyści z całego świata. Wieczorami odbywają się pokazy i rzeczywiście warto na jeden przyjść.

Dzielnica Al Fahidi

Al Fahidi to najstarsza dzielnica w mieście, która powstała jeszcze w czasach, gdy Dubaj nie był znany wśród turystów. Można zobaczyć tradycyjne bazary przypominające te egipskie i tunezyjskie. Zakupy tam nie mogą odbyć się bez targowania się i negocjacji. W dzielnicy jest niewielu turystów, ponieważ większość osób koncentruje się na oglądaniu nowoczesnych budynków.

Global Village

To miejsce, w którym trzeba spędzić trochę czasu, a za wstęp oczywiście zapłacić. Znajdują się pawilony reprezentujące 70 krajów, a także pływający market. Niestety miejsce jest hałaśliwe, a produkty do zakupu są dosyć niskiej jakości. Warto jednak tu przyjść i samemu się o tym przekonać.

(artykuł partnera)

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526