Kolejna kwesta na kolskich cmentarzach za nami [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 01.11.2022

Wieloletnim zwyczajem, w dniach 29 października – 1 listopada odbyła się organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą zbiórka na rzecz odnowy historycznych i zabytkowych płyt nagrobnych, nagrobków i grobów nie mających już opiekunów – znajdujących się na kolskich nekropoliach. Regularnie, od dwóch dekad, wolontariusze stają z puszkami przy bramach cmentarzy. Każdego roku spotykają się z ciepłym i życzliwym odzewem ze strony mieszkańców.

Każdy z nas może wesprzeć ratowanie nagrobków dawnych kolan. Dzięki środkom z kwesty ocalono przed zniszczeniem wiele z nich. Jednak nadal potrzeby w tym zakresie są bardzo duże. Kolskie nekropolie są bowiem niezwykłymi galeriami rzeźb, a przede wszystkim wyjątkowymi kamiennymi kronikami naszego królewskiego miasta i jego mieszkańców.

W tym roku w akcję, poza członkami stowarzyszenia, włączyli się m.in. reprezentanci stowarzyszeń Trzecia Zmiana, Budowy Pomnika-Ławeczki Cz. Freudenreicha, Burmistrz Miasta Koła, Radni Miasta Koła, seniorzy, także dzieci i młodzież z SP3, SP5, ZST wraz z opiekunami, MPH Wartaki i osoby prywatne. Najstarszą osobą kwestującą był Pan Kazimierz Kasperkiewicz – Honorowy Prezes SPMK n.Wartą, Honorowy Obywatel Miasta Koła i  Przyjaciel Wartaków.

Podsumowanie dwóch dni kolskiej kwesty przedstawiamy poniżej w fotorelacji Jacka Skryckiego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526