Duże zmiany w kolskim Szpitalu! Co dalej z Oddziałem Wewnętrznym???

Autor: kurier-kolski.pl | 08.11.2022

„Interna” powinna być sercem każdej lecznicy, bo właśnie na oddział wewnętrzny trafia najwięcej pacjentów. W kolskim Szpitalu Powiatowym od lat były dwa oddziały ogólne. Od początku listopada – jak przekazał nam p.o. Dyrektor ds. Lecznictwa SP ZOZ w Kole lek. Michał Michalski – zaszły duże zmiany. Pracę na Oddziale Wewnętrznym I zakończyło trzech lekarzy, którzy nie odnowili kontraktów, ale w żaden sposób nie zachwiało to działalnością, bo dwa oddziały zostały połączone w jeden, którego kierownikiem został lek. Arkadiusz Ostrowski. Na oddziale pojawili się też nowi lekarze. Gruntowna reorganizacja Oddziału trwa bez przerw w leczeniu pacjentów, a nawet – miejmy nadzieję – z pożytkiem dla nich. Co jeszcze może się zmienić???

 

– Ważne jest i bardzo się z tego cieszę, że oddział funkcjonuje nieprzerwanie i świadczy usługi dla pacjentów miasta Koła, Powiatu Kolskiego i nie tylko – mówi dyr. lek. Michał Michalski Nowy kierownik Oddziału Wewnętrznego świetnie sobie radzi i jest w trakcie organizowania nowego zespołu. Funkcjonowanie w jednym szpitalu równocześnie dwóch podobnych oddziałów wewnętrznych realizujących ten sam zakres świadczeń było jakimś archaizmem, który nie mógł dłużej trwać. Stąd taka decyzja.

Decyzję o utworzeniu jednego Oddziału Wewnętrznego w kolskim Szpitalu Powiatowym zapewne ułatwiło odejście trzech lekarzy, którzy od lat pracowali  na „jedynce”.  Ponadto – jak podkreśla dyrekcja placówki – istnienie nadal dwóch podobnych oddziałów było niezasadne. Nie tylko dublujące się procedury medyczne były tu problemem. Budynek Oddziału Wew. II był zlokalizowany w osobnym budynku, oddalonym od głównego gmachu Szpitala. Pacjenci mieli znacznie utrudniony dostęp (szczególnie jesienią i zimą) do pracowni diagnostycznych. Stary budynek wymaga też generalnego remontu i nie ma windy. Modernizacji wymaga również sam Oddział Wewnętrzny w głównym gmachu Szpitala. Jest już sporządzona dokumentacja techniczna tej inwestycji i trwa pozyskiwanie funduszy.

A co myślą o tych zmianach nasi Czytelnicy?

Opracował: MARIUSZ KOZAJDA

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Smukee
Smukee
1 rok temu

Potrzeba lekarzy z dobrym podejściem do pacjenta czyli empatycznych i sympatycznych ,a nie buców.Pacjent powinien być na pierwszym miejscu przed $$$.Jak tak będzie to git

Anonim
Anonim
1 rok temu

A którzy lekarze odeszli czyżby oby ci najbardziej doświadczeni
Osobiście doceniam pana doktora ostrowskiego ale kto w zastępstwie tych trzech myślę że doświadczonych lekarzy zastąpi

Izka
Izka
1 rok temu
Odpowiedz do.  Anonim

Odeszli ci co tam pracowali i jakoś chyba nikt łez nie wylewa ani wlosow sobie z glowy nie rwie w tesknocie za nimi

Anonimous
Anonimous
1 rok temu

Brawo.!!
Czas na zmiany

Git
Git
1 rok temu

No w koncu

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526