Świetna wiadomość – 220,5 miliona zł dotacji rządowej na budowę Północnej Obwodnicy Miasta Koła!

Autor: kurier-kolski.pl | 14.10.2022

To świetna wiadomość, bo dziś nastąpił długo wyczekiwany moment. Starosta Kolski Robert Kropidłowski odebrał w stolicy z rąk Premiera RP Mateusza Morawieckiego dotację w wysokości 220,5 mln zł na Północną Obwodnicę Miasta Koła. To inwestycja planowana od kilkudziesięciu lat, ale nigdy wcześniej nie mogąca dojść do skutku, która całkowicie zmieni oblicze miasta Koła, Gminy Koło oraz sąsiednich terenów. Pozwoli zmienić nie tylko układ komunikacyjny, ale też rozwinąć gospodarczo tereny miasta Koła i Gminy Koło, które wcześniej nie były atrakcyjne dla inwestorów.

 

Uroczystość przyznania samorządom dofinansowania w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych odbyła się dziś w Warszawie. Do gmin, powiatów i województw trafi blisko 5 mld zł.

Północna Obwodnica Miasta Koła jest wspólną inwestycją władz Powiatu Kolskiego, Miasta Koła oraz Gminy Koło. Bez dotacji rządowej realizacja tego ogromnego przedsięwzięcia nie miałaby najmniejszych szans na realizację, gdyż samorządy nie zdołałyby udźwignąć finansowo jej ciężaru.

Premier Morawiecki w kolskim Starostwie o Obwodnicy Północnej i inwestycjach powiatowych

Nasza inwestycja jest już przygotowana pod względem planowania i projektowym. Wcześniej, w lipcu 2021 roku, Premier Morawiecki był w Kole, w Starostwie Powiatowym, i spotkał się oraz rozmawiał z władzami naszego Powiatu o budowie obwodnicy (patrz wyżej artykuł archiwalny z naszego portalu – KLIKNIJ w obraz). Także na spotkaniach z mieszkańcami zapewniał, że dotacja rządowa na tę inwestycję będzie. Starosta Kolski Robert Kropidłowski wielokrotnie rozmawiał i spotykał się z szefem rządu polskiego w tym temacie.

Źródło: Powiat Kolski i Kancelaria Premiera
Opracował: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526