Stowarzyszenie Klub Seniora Trzecia Zmiana z Koła na Targach VIVA SENIORZY 2022 w Poznaniu [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 05.10.2022

Grupa ponad 50. osób ze Stowarzyszenia Klub Seniora Trzecia Zmiana w Kole 30 września uczestniczyła w targach Viva Seniorzy 2022Już na początku nagrodzono laureatów konkursu „VIVA WIELKOPOLSKI SENIOR 2022. WIELKOPOLSKA OTWARTA NA OSOBY STARSZE”. Wśród wyróżnionych znalazł się Wiesław Czekalski – Wiceprezes kolskiej Trzeciej Zmiany. Otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom, grand pieniężny oraz kosz pełen niespodzianek. Obecny na targach Burmistrz M. Koła Krzysztof Witkowski, w ramach podziękowania za społeczną aktywność i zaangażowanie na rzecz naszych seniorów, wręczył w imieniu kolskiej społeczności Wiesławowi Czekalskiemu pamiątkowy ryngraf. Również Miasto Koło zostało docenione przez organizatorów, przekazując na ręce Burmistrza dyplom z podziękowaniem.

 

Po części oficjalnej uczestnicy targów mogli odwiedzić liczne stoiska, które zaprezentowały się na tegorocznych targach. Kolanie chętnie uczestniczyli także w warsztatach i wykładach zorganizowanych z myślą o seniorach. „Wyginamy śmiało ciało”, „Wyplatamy, przeplatamy”, „Szkło malowane”, „Biegiem czy spacerkiem”, „Zmalujmy to razem”,”Taniec hawajski „HULA”, „Polub się z telefonem”, gra w szachy czy w bule – to zaledwie część atrakcji, przygotowanych na tegorocznych targach senioralnych w Poznaniu.

Wiesław Czekalski odwiedzając stoiska zapraszał wystawców do odwiedzenia naszego miasta, nie tylko na spotkania z seniorami, ale także z młodzieżą szkolną.

Gwiazdą wieczoru, a właściwie popołudnia, był znany doskonale seniorom Andrzej Rosiewicz. 78-letni artysta, wciąż pełen werwy, wprowadził widzów w radosny nastrój zabawowy wykonując swoje popularne i jakże uwielbiane piosenki: „Chłopcy radarowcy”, „Najwięcej witaminy”, „Czy czuje pani cha-chę” oraz inne utwory. Podczas wykonywania nostalgicznej piosenki „Pytasz mnie” u wielu seniorów na widowni pojawiła się łezka w oku.
Po całodziennym pobycie w Poznaniu, członkowie Stowarzyszenia powrócili do domu pełni wrażeń i miłych wspomnień. I już szykują się na kolejny,  przyszłoroczny wyjazd.

Opracowanie i foto: Jacek Skrycki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526