Przedstawiciele Miejskiej Rady Seniorów w Kole na wielkopolskim zjeździe

Autor: kurier-kolski.pl | 03.10.2022
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w dniach 12-14 września 2022 r. zorganizował w Sierakowie zjazd przedstawicieli i przedstawicielek wielkopolskich Rad Seniorów W zjeździe uczestniczyło 25 delegacji z terenu Wielkopolski. Miejską Radę Seniorów w Kole reprezentowały 3 osoby: Janina Gruchot, Barbara Szczepankiewicz, Andrzej Antoni Zioła.

 

Podczas intensywnych 3 dni z szeregiem wartościowych warsztatów i spotkań, uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i kwalifikację. Wydarzeniu pierwszego dnia towarzyszyła Paulina Stochniałek – członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Program spotkania był bardzo bogaty w warsztaty i wykłady, m.in.:
– samorządowa polityka senioralna w Wielkopolsce,
– bezpieczeństwo osób starszych,
– innowacje społeczne dla osób w wieku emerytalnym,
– komunikacja w zespołach,
– wystąpienia publiczne.
Dla relaksacji można było skorzystać z zajęć ruchowych, takich jak joga, Tai Chi oraz zajęcia aktywizujące – gra w boule, lotki, kręgle fińskie.
Ideą przyświecającą zorganizowaniu wydarzenia było między innymi to, by w jednym miejscu i czasie reprezentanci gminnych ,miejskich i powiatowych rad seniorów mogli spotkać się ze sobą, wymienić doświadczenia, a także podzielić wiedzą i działaniami realizowanymi na co dzień w swoich lokalnych środowiskach.
Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz wszystkim wykładowcom za bardzo wartościowe wykłady, stworzenie miłej atmosfery i kreowanie integracji. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie
Materiał: Klub Trzecia Zmiana
Foto: ROPS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526