Największa dotacja rządowa w historii Powiatu Kolskiego początkiem gigantycznej inwestycji [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 17.10.2022

W Starostwie Powiatowym w Kole odbyła się konferencja prasowa z Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego z udziałem Ministra Zbigniewa Hoffmanna, posła Leszka Galemby, I Wicewojewody Wlkp. Anety Niestrawskiej, Burmistrza M. Koła Krzysztofa Witkowskiego oraz Wójta Gm.Koło Mariusza Rybczyńskiego. Dziennikarze mieli możliwość zapytać o tę największą inwestycję w historii naszego powiatu i największą dotację rządową. Powiat Kolski ma przyznane od rządu 220,5 mln zł na budowę Północnej Obwodnicy Miasta Koła, a przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z Gminą Miejską Koło i Gminą Wiejską Koło. Pod spodem nagranie wideo z konferencji.

 

Wszyscy uczestnicy konferencji zgodnie podkreślali, że bez tego ogromnego wsparcia finansowego z Warszawy trzy samorządy rozpoczynające budowę nie miałyby szans – nawet wspólnymi siłami – doprowadzić do realizacji tego ambitnego zadania. Tak duże pieniądze są poza ich zasięgiem.

Plany budowy Północnej Obwodnicy Miasta Koła były jeszcze w czasach PRL-u. Niestety, zawsze były to tylko plany i nigdy nawet nie zaczęto inwestycji, bo jej rozmach przerażał wszystkich. Było oczywiste, że bez zewnętrznego wsparcia nie uda się jej zrealizować.

KLIKNIJ w obraz, by obejrzeć nagranie z konferencji prasowej:

Północna Obwodnica nie tylko pozwoli odciążyć miasto Koło od tranzytowego ciężkiego ruchu samochodowego (w tym szczególnie ul. Toruńską, co pozwoli w konsekwencji na jej remont), ale będzie przede wszystkim szansą na rozwój m. Koła i Gminy Koło, na pozyskanie 200 hektarów atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, które – w perspektywie lat – mogą przyczynić się do nowych inwestycji i stworzenia nowych miejsc pracy.

-To absolutnie strategiczna inwestycja. To rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy – mówił minister Zbigniew Hoffmann Tylko trzy wnioski z całej Wielkopolski otrzymały wsparcie, a ten kolski największą pulę. Pan Starosta Kropidłowski intensywnie zabiegał o tę inwestycję, jeździł, pukał, rozmawiał, prosił, cały zespół przygotowywał dokumentację, tak samo pan wójt i burmistrz Koła. I dlatego teraz można powiedzieć – mamy to!

Realizacja –  opracowanie, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
real
real
1 rok temu

Dlaczego „gościu” kasujesz opinie i pytania? A może to Tusk kasuje co ha ha?

real
real
1 rok temu
Odpowiedz do.  kurier-kolski.pl

czy słowo szafarz albo poseł ze wsi jest ubliżaniem? granice chamstwa to ty gościu przekroczyłeś swoją odpowiedzią.a może masz z tego profity co?

real
real
1 rok temu
Odpowiedz do.  kurier-kolski.pl

brniesz w kłamstwo . lizanie d….ciąg dalszy . kto i czym kogo dyskredytuje? zapomniałeś jak handlowałeś na straganie? dzięki pisowi trzepiesz kasę i wykorzystaj to bo to już ich koniec i może będziesz musiał znowu wrócić na ryneczek.

real
real
1 rok temu
Odpowiedz do.  kurier-kolski.pl

piłeś? nie wsiadaj do auta i nie pisz na forum.chcesz zobaczyć prymitywa to spójrz w lustro.

Monia
Monia
1 rok temu
Odpowiedz do.  real

Na pseudo portalu e-cos tam już nie można komentować. Mariuszek wykorzystaj to.***** ***

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526