W kolskim Szpitalu będą porody rodzinne – jest rządowe dofinansowanie i decyzja radnych powiatowych

Autor: kurier-kolski.pl | 19.09.2022

W kolskim szpitalu liczba porodów z roku na rok zwiększa się, więc zapadła decyzja, że będą się odbywać w nim także porody rodzinne. Taką decyzję podjęli radni powiatowi, a 12 września 2022 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński i Skarbnik Powiatu Zygmunt Sołtysiak, w obecności Dyrektora SP ZOZ w Kole Iwony Wiśniewskiej, podpisali umowę o dofinansowaniu rządowym, w formie dotacji celowej, zadania pn. „Dostosowanie infrastruktury Sali Porodowej SPZOZ w Kole do realizacji porodów rodzinnych”.

Po raz kolejny już w tej kadencji kolski Szpital otrzymał wsparcie z budżetu państwa. Tym razem kwota dotacji dla powiatu kolskiego wyniosła 1.186.813,00 zł. Środki te trafią na Oddział Noworodkowy, na całkowitą modernizację sali porodowej, która przebudowana zostanie i dostosowana do przeprowadzania porodów rodzinnych. Całość tej inwestycji ma wynieść ponad 1,8 mln zł. O dofinansowaniu inwestycji ze środków budżetu powiatu zadecydowali radni powiatowi podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji poświęconej tylko temu tematowi.

Inwestycja ma na celu modernizację skrzydła budynku Oddziału, m.in. zaprojektowanie sal porodów rodzinnych, zaplecza socjalnego oraz części ogólnej, w której będzie znajdowała się rejestracja i punkt przyjęć pacjentek na Blok. Po realizacji inwestycji w naszym Szpitalu dostępne będą 3 sale porodów rodzinnych. Każda z sal wyposażona będzie we własny węzeł sanitarny (WC, umywalka, prysznic). Do modernizacji zaplanowano także salę cieciową, w tym doposażenie jej w stanowisko resuscytacji noworodka.

W związku z innymi obowiązkami, Starosta Kolski Robert Kropidłowski swój podpis na umowie złożył później, w obecności Posła na Sejm RP Leszka Galemby.

Planowany termin realizacji na dostosowanie sali porodowej do porodów rodzinnych to 15 grudnia 2022 r.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526