Skradzione drogie Lexusy odnalezione na naczepie chłodni [FOTO + WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 13.09.2022

Dwa znacznej wartości samochody osobowe luksusowej klasy Lexus odzyskano dzięki rutynowej kontroli wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Skradzione pojazdy przewożono w naczepie ciężarowej typu chłodnia. Transport z Niemiec do Litwy zatrzymano na autostradzie A2 koło Konina. Kierowcę litewskiej ciężarówki przekazano Policji.

 

Podczas wieczornej kontroli drogowej 9 września na autostradzie A2 w Żdżarach inspektorzy z Wielkopolski skontrolowali zespół pojazdów składający się z ciągnika samochodowego wraz z naczepą typu chłodnia. Stwierdzili, że międzynarodowy transport drogowy rzeczy wykonywany był na potrzeby litewskiego przedsiębiorstwa. Kierowca do kontroli okazał dokument CMR z wpisanym ładunkiem dwóch pojazdów osobowych z miejscem załadunku w Niemczech do miejsca przeznaczenia na Litwie. „Krokodyle” ustaliły, że kierowca poza drobnymi naruszeniami z czasu pracy, za które ustalono kaucję w wysokości 200 zł, może mieć o wiele więcej problemów. Czujność inspektorów pozwoliła ustalić, że przewożone pojazdy marki Lexus okazały się najprawdopodobniej kradzione. Potwierdzono to na podstawie informacji zawartej w międzynarodowej policyjnej bazie danych Systemu Informacyjnego Schengen.

KLIKNIJ W OBRAZ, BY ZOBACZYĆ NAGRANIE Z AKCJI:

Kierowcę tego samego wieczoru zatrzymano, a pojazdy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Koninie.

Źródło: Inspektorat Transportu Drogowego

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526