Samorząd Miasta Koła wyróżniony za realizację Geotermii Kolskiej

Autor: kurier-kolski.pl | 24.09.2022

Miasto Koło otrzymało zaszczytne wyróżnienie w kategorii Aspirujący Innowator Roku w dziedzinie ciepłownictwa w II Ogólnopolskim Konkursie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd w Polsce. Do konkursu zgłoszona została powstająca Kolska Geotermia. Wyróżnienie zostało przyznane za zaangażowanie w modernizację sektora energii przyczyniającego się do realizacji założeń polityki klimatyczno-energetycznej w obszarze ciepłownictwa. Wyróżnienie odebrali Prezes spółki miejskiej MZEC Przemysław Stasiak i Burmistrz Krzysztof Witkowski.

Już po raz drugi organizatorzy: Instytut Polityki Energetycznej (IPE), wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii S.A. zaprosili przedsiębiorstwa energetyki cieplnej, będące własnością lokalnych samorządów, które chcą dokonać transformacji energetycznej swojego systemu ciepłowniczego, aby nagrodzić gminy najbardziej zaangażowane w modernizację sektora energii i jednocześnie przyczyniające się do realizacji założeń polityki energetyczno-klimatycznej. Działania takie mają popularyzować wiedzę na temat działań podejmowanych przez samorządy lokalne w zakresie prowadzenia zrównoważonej transformacji energetycznej.

– Wierzymy, że doceniając działania najefektywniejszych jednostek samorządu terytorialnego oraz odpowiednio je nagradzając i promując w skali całego kraju, przyczynimy się do przyspieszenia procesu zrównoważonej transformacji regionalnych elementów struktury energetycznej; wydarzenie będzie impulsem dla lokalnych samorządów do większej determinacji w poszukiwaniu i implementowaniu innowacji energetycznych – przekonywali organizatorzy, zachęcając do udziału w konkursie.

Kapituła Konkursu w procesie oceny merytorycznej wysoko oceniła budowę i przyszłą rolę Kolskiej Geotermii. Koło zostało zakwalifikowane do II etapu Konkursu, polegającego na spotkaniu on-line z przedstawicielami Kapituły (Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.. Bank Gospodarstwa Krajowego, Krajowa Agencja Poszanowania Energii oraz SBB Energy). Koło otrzymałoby wyższą nagrodę, gdyby budowa naszej geotermii nie była tak zaawansowana.

Wizualizacja inwestycji

– Geotermia Kolska, w obecnej sytuacji kryzysu na rynku paliw, to jedyna alternatywa, aby ustabilizować i obniżyć cenę ciepła – powtórzył po raz kolejny burmistrz Koła Krzysztof Witkowski. Jednocześnie podziękował Prezesowi Spółki MZEC Przemysławowi Stasiakowi za skuteczne finalizowanie inwestycji.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kok
Kok
1 rok temu

Swiadectwo ukonczenia wyzszej uczelni koza mu zjadla

Mario
Mario
1 rok temu

może podziękować byłemu burmistrzowi za rozpoczęcie tej inwestycji co?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
1 rok temu
Odpowiedz do.  Mario

Burmistrz, który rozpoczynał budowę geotermii (powstał już nawet odwiert próbno-eksploatacyjny) już niestety nie żyje. Mam na myśli Burmistrza J. Przybylskiego.
Niestety, po wynborach i zmianie władzy projekt zarzucono a niewykorzystane pieniądze trzeba było zwrócić.
Poprzedni burmistrz nic nie rozpoczął, ponieważ chciał przekazać całą inwestycję w ręce prywatne pozbawiając miasto własności geotermii wraz z MZEC.
W takim przypadku miasto nie miało by żadnego wpływu na ceny, ponieważ dyktował by je właściciel.
Jego osoba mogłaby zostać np. jakimś dożywotnim wicedyrektorem w takiej spółce i nawet nie musiałaby się w mieście pokazywać.
Ciekawe, jak by wówczas reagowali wszyscy „kibice” takiej prywatyzacji?

Mario
Mario
1 rok temu
Odpowiedz do.  Wujek Chłodek

to znaczy według ciebie za Maciaszka nic nie było zrobione? czy masz dowody o tym co piszesz i czy były burmistrz był o to co piszesz oskarżony? lepiej jest teraz co? zadłużanie na wieki to tylko czerwoni tak robili.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
1 rok temu
Odpowiedz do.  Mario

O co niby oskarżam byłego burmistrza w swym komentarzu?
Potrafisz czytać ze zrozumieniem?
Oskarżenia wobec b. burmistrza formułował prokurator prowadzący postępowanie.
Trochę tego jest.

Mario
Mario
1 rok temu
Odpowiedz do.  Wujek Chłodek

ale czego jest trochę? ty może byłeś jego doradcą co?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
1 rok temu
Odpowiedz do.  Mario

Boże, jaki Ty musisz mieć sfilcowany mózg!

Mario
Mario
1 rok temu
Odpowiedz do.  Wujek Chłodek

Boże? Ktoś ciebie skrzywdził może jakiś ksiądz co ?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526