Potrójny jubileusz koncertowy w kolskiej hali MOSiR [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 26.09.2022

W ostatnią sobotę, 24 września br., w hali MOSiR w Kole odbyło się wyjątkowe wydarzenie kulturalne, muzyczne oraz historyczne. Burmistrz Miasta Koła i Orkiestra Dęta OSP w Kole zaprosili mieszkańców na Koncert Jubileuszowy z okazji trzech ważnych rocznic: 660.lecia lokacji miasta Koła, 150.lecia OSP w Kole oraz 120.lecia Orkiestry Dętej OSP w Kole. Gwiazdami wieczoru była oczywiście nasza wspaniała kolska Orkiestra, a także Sławek Uniatowski. Mieszkańcy Koła i powiatu oraz zaproszeni goście wypełnili halę po brzegi. To była prawdziwa uczta muzyczna! Pod spodem fotoreportaż autorstwa Jacka Skryckiego.

 

Z okazji 660. rocznicy lokacji miasta Koła, 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole, 120-lecia Orkiestry Dętej OSP w Kole-24 września 2022 r. w hali MOSiR odbył się Jubileuszowy Koncert. Kolska orkiestra pod kierownictwem dyrygenta Krzysztofa Lityńskiego – odznaczonego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, i tym razem zachwyciła publiczność przybyłą nie tylko z naszego miasta.
Gwiazdą koncertu był Sławek Uniatowski, który wraz z orkiestrą zaśpiewał znane i popularne piosenki z repertuaru m.in. Zbigniewa Wodeckiego czy Andrzeja Zauchy.
Podczas koncertu zasłużeni druhowie zostali odznaczeni resortowymi medalami. Długoletni prezes Orkiestry Dętej OSP w Kole Jerzy Budka otrzymał z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Koła Tomasza Sobolewskiego oraz burmistrza Krzysztofa Witkowskiego Akt Nadania tytułu -„Zasłużony dla Miasta Koła” wraz z pamiątkową statuetką. Sponsorzy i przyjaciele Orkiestry otrzymali upominki.
Gratulacje i życzenia na ręce Jerzego Budki i Krzysztofa Lityńskiego złożyli m.in. Leszek Galemba-poseł na Sejm RP, Sylwester Chęciński-Wicestarosta Kolski, Krzysztof Witkowski -burmistrz miasta, Tomasz Sobolewski– przewodniczący RM oraz liczne delegacje z kolskich zakładów pracy.
Do życzeń dołącza się także Redakcja portalu Kurier-Kolski.pl

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526