Dożynki Gminno-Parafialne w Grzegorzewie

Autor: kurier-kolski.pl | 02.09.2022

Dnia 26 sierpnia w kościele pw. św. Mikołaja w Grzegorzewie odbyły się dożynki gminno-parafialne. Okolicznościową Mszę Świętą w intencji rolników odprawił ks.prob. Krzysztof Pietryga w koncelebrze z ks. prałatem Michałem Pietrzakiem, ks. wikariuszem Karolem Kropkowskim oraz Ojcem Igorem z Klasztoru OO. Bernardynów w Kole. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele sołectw znajdujących się w parafii, obejmujących teren trzech gmin: Grzegorzew, Koło i Olszówka.

Modląc się za wszystkich rolników i dziękując za ich ciężką pracę na ołtarzu zostały złożone płody ziemi oraz chleb. Delegacje niosły w darach chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbóż i inne dary ziemi. Samorząd Gminy Grzegorzew reprezentowała Wójt Bożena Dominiak wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Sosnowskim i Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Zbigniewem Molickim oraz Markiem Lewandowskim.

Z ust wszystkich zgromadzonych płynęły słowa uznania dla ciężkiej pracy rolników i ich rodzin. Składano również życzenia zdrowia i łask bożych.
Na zakończenie uroczystości na placu przy kościele nastąpiło tradycyjne dzielenie się chlebem i darami. Każdy uczestnik mógł skosztować specjałów przygotowanych przez parafian.

Źródło: Gmina Grzegorzew

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526