Ballady i romanse Adama Mickiewicza lekturą 11.odsłony narodowego czytania

Autor: kurier-kolski.pl | 12.09.2022

Urokliwie i romantycznie przebiegła tegoroczna edycja Narodowego Czytania w Kole, której w Kole od początku patronuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. Plac Wolności oraz nowy kompleks fontann dał wspaniałe miejsce i tło dla tak miłego wydarzenia.

– Zaczynaliśmy Panem Tadeuszem Mickiewicza, po dekadzie, znów mamy tego samego autora, 2022 jest Rokiem Romantyzmu, ballady zostały wydane 200 lat temu – wspominała dyrektor książnicy Aleksandra Kowalska. Współorganizatorzy wydarzenia na przestrzeni lat zmieniali się. Niegdyś w przedsięwzięcia aktywnie włączał się ZSE-A, Obecnie PiMBP organizuje akcje z Zespołem Szkół CKU w Kościelcu. Patronatem obejmują lokalni włodarze.

Czytanie przy fontannie było strzałem w dziesiątkę! – Jest nam tu miło i wygodnie, i jesteśmy widoczni, każdy może do nas dołączyć, przeczytać fragment utworu spontanicznie – przyznała pani dyrektor. Zgłoszeni prelegenci czytali fragmenty 14 utworów. Wśród publiczności losowane były nagrody, oczywiście książkowe (Ballady i Romanse). Pieczęciami z kancelarii prezydenta można było stemplować własne lektury.

Źródło: UM w Kole, fot.: Jacek Skrycki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526