Pomysł na prezent dla dziadków – sprawdź nietypowe propozycje!

Autor: kurier-kolski.pl | 24.08.2022

Chcesz sprawić wyjątkowy prezent swoim dziadkom? Marzy Ci się coś nieszablonowego, wyjątkowego i użytecznego? Kubki z napisem „najlepsi dziadkowie na świecie” są Twoim zdaniem passé? Sprawdź nasze propozycje na pomysł na prezent dla dziadków i znajdź inspirację, dzięki którym wywołasz uśmiechy na ich twarzach i będziesz mieć pewność, że podarunek nie będzie zbędną ozdobą na półce!

 

Jak wybrać idealny prezent dla dziadków?

Przede wszystkim należy dokładnie się zastanowić co dziadkowie lubią robić. Czy preferują spokojne i leniwe spędzanie czasu, czy może jednak wciąż są aktywni i bezruch im nie służy. Nie zapominaj, że fakt siedzenia w domu nie oznacza od razu, że dziadkom nie marzy się odrobina szaleństwa na przełamanie rutyny.

Skąd się tego dowiedzieć? Możesz zapytać dziadków bezpośrednio, spróbować w jakiś sposób wypytać ich o marzenia z przeszłości, albo nawet porozmawiać z rodzicami o dawnych hobby ich rodziców. Dzięki zawężeniu propozycji do konkretnej grupy zainteresowań masz dużo większe szanse trafić w pomysł na prezent dla dziadków, który naprawdę wywoła uśmiech na ich twarzach, a może nawet pozwoli im wrócić wspomnieniami do dawnych lat gdy ich życie było pełne szalonych sposobów na spędzanie czasu.

Pomysły na prezent dla babci

Co lubią robić babcie? Gotować dla rodziny, piec ciasta jak nikt inny i szydełkować? Nie tylko, lecz to dobry trop! Oto kilka propozycji na najlepszy prezent dla babci:

  • Maszyna do szycia— krawiectwo dla wielu babć jest spokojnym zadaniem, wymagającym cierpliwości, ale także dającym satysfakcję. Zwłaszcza jeśli mogą one zaszyć ubrania ukochanego wnuczka! Nowoczesne maszyny do szycia oferują szereg różnych możliwości, które doceni zarówno zawodowa, jak i domorosła szwaczka!
  • Nowoczesne gadżety do kuchni — babcie i gotowanie to temat stary jak świat. I chociaż wiele z nich ma swoje przyzwyczajenia, które niechętnie zmieniają, nowoczesne gadżety mogą im ułatwić, albo uatrakcyjnić ich własne kuchenne rewolucje. Postaw na sprzęt AGD, albo coraz popularniejsze drobne sprzęty pomagające w podstawowych czynnościach!

Pomysł na prezent dla dziadka

Dziadek majsterkowicz czy może spokojny domownik? To nieistotne, dla każdego dziadka zawsze znajdzie się jakiś prezent. Wśród naszych propozycji znajdą się:

  • Piła spalinowa — jedno z wyjątkowo przydatnych, ale rzadko spotykanych w szopach dziadków narzędzi. Dobra piła spalinowa na pewno niejeden raz przyda się każdemu majsterkowiczowi!
  • Grawerowany kufel/karafka — niejeden
  • dziadek lubi popić i odpowiednio ugościć ludzi odwiedzających jego progi. Wyjątkowa karafka, albo kufel ze specjalnym grawerem sprawią, że rytuał będzie jeszcze efektowniejszy!

 

Prezenty zarówno dla babci, jak i dla dziadka

Są jednak rzeczy, które będą doskonałym prezentem niezależnie czy wręczymy je babci, czy dziadkowi. I pomijając kwestię popularnych kubków, warto wspomnieć o pomysłach takich jak:

  • Szkła do okularów— zdecydowana większość seniorów zmuszona jest nosić okulary. Zakup nowych szkieł (zwykłych, albo z dodatkowymi filtrami i funkcjami) będzie na pewno bardzo miłym gestem, który dodatkowo zdecydowanie przyda się na co dzień!
  • Kijki do nordic walking — stereotypseniora w bujanym fotelu powoli zanika i coraz więcej starszych osób postanawia zadbać o aktywność fizyczną, a doskonałym wyjściem nawet przy nieco gorszym stanie zdrowia jest nordic walking, czyli popularny spacer z kijkami. Jest to również dobra opcja na wspólny prezent: dwa komplety kijków zachęcą dziadków do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu!

Pomysłów na prezent idealny znaleźć można oczywiście jeszcze więcej, warto jednak pamiętać, że najwięcej warte są prezenty prosto z serca i te, które pokazują, że pamiętamy o dziadkach.

(artykuł partnera)

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526