Emeryci i renciści policji powiatu kolskiego świętowali 103.rocznicę utworzenia Policji Państwowej

Autor: kurier-kolski.pl | 01.08.2022

W dniu 29 lipca 2022 r. w Grzegorzewie odbyły się powiatowe uroczystości z okazji 103. rocznicy powołania Policji Państwowej. W tym samym dniu swoje święto obchodzili emeryci i renciści zrzeszeni w Zarządzie Terenowym Emerytów i Rencistów Policji powiatu kolskiego. Tradycyjnie, świętowanie rozpoczęło się od odprawienia Mszy Św. w kolskim Klasztorze w intencji policyjnych emerytów i rencistów, ich rodzin oraz za tych co odeszli na wieczną służbę. Po Mszy Św. rozpoczęła się w sali OSM MILKA część oficjalna, na której 10-ciu emerytów zostało wyróżnionych medalami związkowymi.

Przewodnicząca Zarządu Terenowego NSZZ Emerytów i Rencistów Policji powiatu kolskiego asp. sztab. w stanie spoczynku Maria Sokołowska przywitała zebranych gości, podziękowała za dotychczasową pracę na rzecz Związku oraz pogratulowała odznaczonym.

Następnie insp. w stanie spoczynku Grzegorz Gibaszek – Wiceprzewodniczący Zarządu Terenowego, przedstawił krótką historię powołania Policji Państwowej. Pogratulował również koleżance Marii Sokołowskiej otrzymania Krzyża Niepodległości Klasy II przyznanego przez Zarząd Główny NSZZ Policjantów.
Po zakończeniu części oficjalnej Przewodnicząca zaprosiła wszystkich zebranych na poczęstunek.

Tekst i foto: Jacek Skrycki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526