We wrześniu kolejny spektakl Dariusza Matysiaka na deskach MDK!

Autor: kurier-kolski.pl | 04.07.2022

Z wielką przyjemnością przekazujemy informację, że w dniach 2-4 września br. grupa teatralna pod kierownictwem Dariusza Matysiaka wystawi w Miejskim Domu Kultury w Kole przedstawienie „ZMIERZCH WENEDÓW”. Reżyser mówi o sztuce: Warto byłoby zadać sobie pytanie: kim my, Polacy, jesteśmy? Skąd się wzięliśmy? Z jakich mroków przeszłości żeśmy się wyłonili? Jakie losy ulepiły nas takimi, jakimi obecnie jesteśmy? Spektakl objęła patronatem medialnym nasza Redakcja.

„Zmierzch Wenedów” to dziewiąte przedstawienie kolskiej grupy teatralnej stworzonej przez Dariusza Matysiaka. Po komedii „Mąż zmarł.. ale już mu lepiej” wracamy na z dawna utarte tory i przedstawiamy duże i ważkie tematycznie przedstawienie. Kim byli pogańscy Wenedowie? Kim dla nich byli Polanie, wyznawcy Chrystusa? Wzajemne relacje pomiędzy dwoma systemami wierzeń. I to gromkie zawołanie wojów płynące poprzez puszczę nad brzeg Gopła: Na śmierć, nie na niewolę! Na śmierć!

-Mamy nadzieję, że rozmach przedstawienia przypadnie Państwu do gustu. Chcemy, by scenografia dorównała „Sulimczykowi”, kostiumy były równie efektowne jak te w „Chamie”, a emocje podobne do przeżyć w sztuce „Warthbrucken” – mówi Dariusz Matysiak.

Bilety w cenie 20 złotych są już w kasie kolskiego MDK.
Podczas przedstawień już po raz ostatni zbierane będą datki na pomnik-ławeczkę Czesława Freudenreicha, która w przyszłym roku zostanie wykonana i uroczyście odsłonięta.

Terminy:
2 września 2022 (piątek) godzina 18:00
3 września 2022 (sobota) godzina 15:00 i 19:00
4 września 2022 (niedziela) godzina 15:00 i 19:00

Źródło: IDAM

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526