Po modernizacji odcinka drogi powiatowej w Osieku Małym Kolonii – „jeździ się jak po autostradzie”!

Autor: kurier-kolski.pl | 25.07.2022

Blisko kilometr kolejnej drogi powiatowej wyremontowany! Tym razem w Osieku Małym Kolonii. Modernizacja wąskiej, dziurawej i mocno wyboistej drogi kosztowała wspólnie Powiat Kolski i Gminę Osiek Mały ponad 287 tys.zł. Do zrobienia pozostał jeszcze drugi fragment trasy, ale już teraz  zadowoleni mieszkańcy mówią, że „jeździ się jak po autostradzie”. W odbiorze końcowym robót wzięli udział m.in.: Zbigniew Szarecki – miejscowy radny powiatowy i członek Zarządu Powiatu, Mariusz Kozajda – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolskiego, Dyrektor PZD Grzegorz Kujawa i przedstawiciel wykonawcy – PRDM z Koła.

 

Droga przed Osiek Mały Kolonię była jedną z najgorszych w naszym powiecie. Nie dość, że wyjątkowo wąska, to jeszcze bardzo mocno zniszczona. Nie było już możliwości jej cząstkowych napraw, bo łata nachodziła na łatę. Jeździło się po niej fatalnie i niebezpiecznie.

Modernizacji poddano blisko kilometrowy odcinek drogi. Prace nie tylko polegały na ułożeniu nowego asfaltu, ale wykonano wiele innych robót drogowych, w tym m.in.: poszerzono pas drogowy i wymalowano oznakowania poziome, dzięki czemu powstało pobocze, oczyszczono i pogłębiono rowy po obu stronach, udrożniono przepusty i wykonano regulację pionową studzienek.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526