PAMIĘTAJ: niezapomniane wakacje, to bezpieczne wakacje!

Autor: kurier-kolski.pl | 14.07.2022

Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się każdemu z nas z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą. Tym bardziej teraz, gdy pogoda jest tam słoneczna. Jednak, aby było beztrosko, nie możemy zapominać o zachowaniu rozsądku, stąd Państwowy Powiatowy Inspektor w Kole podjął kolejną, wspólną letnią akcję akcji służb powiatu kolskiego zorganizowaną w ramach bezpiecznych wakacji pod nazwą „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”. Pamiętajmy! Niezapomniane wakacje to przede wszystkim bezpieczne wakacje!

 

Nad Jeziorem Brdowskim odbyły się w tym roku już dwa z cyklu trzech zaplanowanych spotkań o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym. Wiodącym tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas wakacji, w szczególności osób przebywających nad zbiornikami wodnymi, w ramach ogólnopolskiej akcji „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWONAD WODĄ”.

Podczas spotkania, przedstawiciel Inspekcji Sanitarnej wspólnie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kole, ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kole, strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Kole oraz reprezentantami PCK w Kole, wszystkim zgromadzonym osobom przypominali o bezpiecznych formach spędzania wolnego czasu. Apelowali by zapoznawać się z obowiązującym regulaminem i znakami ustawionymi na plażach oraz wybierać wyłącznie strzeżone kąpieliska. Policjanci przestrzegali przed niebezpieczeństwem związanym z zażywaniem narkotyków, alkoholu i dopalaczy, które mogą stać się przyczyną utonięć. Ratownicy WOPR-u udzielili instruktażu ratownictwa wodnego, prezentując niezbędny sprzęt ratowniczy a następnie wspólnie ze strażakami PSP w Kole oraz przedstawicielami PCK przeprowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego „Mały kleszcz – duży problem” poprowadziła prelekcję dotyczącą zagrożeń związanych z kleszczami, możliwych sposobach zapobiegania spotkaniom
i ukąszeniom przez te groźne pajęczaki, o sposobach ich usunięcia, postępowania po ukąszeniu oraz o chorobach odkleszczowych. Zademonstrowano także metodę usunięcia kleszcza z wykorzystaniem kleszczo-łapek. Chętni uczestnicy spotkania otrzymali ulotki dotyczące tematyki związanej z kleszczami oraz sposobów pozbycia się ich a także patencie na bezpieczne wakacje.

Zapraszamy wszystkich na kolejną odsłonę działań profilaktycznych zaplanowaną na dzień 2 września 2022roku o godz. 10.00, oczywiście na terenie Centrum Sportów Wodnych w Brdowie.

Przygotowała: Krystyna Wojdak – mł. asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w PSSE Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526