Festyn Witaj Lato w Grzegorzewie za nami!

Autor: kurier-kolski.pl | 25.07.2022

Po dwuletniej przerwie po raz kolejny w Grzegorzewie odbył się tradycyjny letni festyn. Na Mieszkańców i przybyłych Gości czekało mnóstwo atrakcji. Festyn rozpoczęły zawody sportowo-pożarnicze w których udział wzięło sześć jednostek z terenu gm. Grzegorzew. Zawodom towarzyszyło mnóstwo pozytywnych, sportowych emocji, a do boju druhny i druhów zagrzewało liczne grono kibiców. Podczas Jarmarku Produktu Lokalnego Partnerstwa i Dobrych Praktyk „Silna Solna”, każdy mógł za darmo degustować przepyszne potrawy przygotowane przez Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz podziwiać rękodzieła wytwarzane przez mieszkańców gminy. Podniebieniom przybyłych dogadzały panie z Kół Gospodyń Wiejskich: Borysławice Kościelne, Borysławice Zamkowe, Bylice, Grodna, Grzegorzew, Ponętów Dolny i Tarnówka. Ale to nie wszystkie atrakcje!

 

Dzięki obecnym wystawcom rękodzieła – Pani Agnieszce Chyżewskiej, Klubowi Senior + z Grzegorzewa, Państwu Elwirze i Rafałowi Nita, Państwu Aleksandrze i Krzysztofowi Zawackim, Panu Henrykowi Jankowskiemu można było podziwiać oryginalne rzeźby drewniane, hafty, prace szydełkowe, własnoręcznie wykonaną biżuterię, oraz artykuły wykonane z metalu.

Pan Leszek Kalicki, który reprezentował grupę rekonstrukcji historycznych „Chorągiew Zaciężna Ziemi Radziejowskiej”, przygotował mini obozowisko rycerskie w którym każdy chętny mógł ubrać się w prawdziwą średniowieczną zbroję rycerską i wziąć do ręki miecz i tarczę. Chętnych nie brakowało!

Wśród atrakcji można było również spotkać Przystanek Biblioteka, gdzie podczas kreatywnych warsztatów dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Panią Agnieszkę Malesza można było wykonać własnoręcznie robioną biżuterię lub przyozdobić swoje ciało tatuażami w wykonaniu Pani Katarzyny Biernackiej.

Na Mieszkańców i Gości czekał również punkt informacyjny stoiska „Czyste Powietrze” gdzie można było skorzystać z bezpłatnej pomocy i uzyskać wszelkie informacje dotyczące dofinansowań na wymianę źródeł ciepła, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej a także termomodernizację budynków. Dziękujemy naszej koleżance Wiolecie Wielińskiej za fachową obsługę!

Na dzieci czekały darmowe dmuchańce, popcorn, wata cukrowa, gry i zabawy z animatorami.

Przybyli mogli podziwiać talent wokalny młodych mieszkańców gminy Grzegorzew: Julki Łęgoszewskiej z Grzegorzewa, Eweliny Pacholskiej z Ponętowa Dolnego, Michaliny Sójeckiej z Grzegorzewa i Krzysia Stankiewicza z Bylic-Kolonii. Mogliśmy podziwiać profesjonalne wykonanie utworów muzycznych w koncercie zespołu AFFERA, który wystąpił w składzie: Aleksandra Ostrowska– solistka, Emil Banasiak – gitara elektryczna, Witold Rosiak – gitara basowa i Jakub Bartosiak – perkusja.

Kolski Klub Sportów Walki w Kole na czele z Panem Krzysztofem Wojewodą zaprezentował umiejętności swoich podopiecznych.

Wielkie brawa należą się grupie tanecznej Gwiazdeczki z Grzegorzewa w składzie: Agata Marciniak, Gabriela Jabłońska i Wiktoria Żurawik, które do występu przygotowywały Panie Marita i Sara Pawlak.

Atrakcją podczas festynu była parada motocyklistów, które wzbudziły u przybyłych duże zainteresowanie.

Źródło: Gmina Grzegorzew
Opracowanie: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526