Dwubój o Puchar Starosty Kolskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 14.07.2022

Na sobotnie przedpołudnie 2 lipca 2022 roku Starostwo Powiatowe, Muzeum Technik Ceramicznych oraz Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” zaprosili młodych mieszkańców Koła i okolic do Ośrodka Ligi Obrony Kraju w Kole przy ul. Pułaskiego 8 na Dwubój Sportowo-Obrony o Puchar Starosty Kolskiego. Imprezą, jak podkreślił kierownik Klubu LOK, młodzi uczestnicy powitali tegoroczne wakacje, a także uczcili pamięć ukraińskich rówieśników pomordowanych przez rosyjskiego agresora w trwającej obecnie wojnie.

Zanim rozpoczęto zmagania sportowe wszyscy zebrani zostali poinstruowani przez kierownika Klubu LOK o zachowaniu bezpieczeństwa na strzelnicy, zapoznali się z techniką oddania celnego strzału oraz rzutów granatem do celu. Młodzi uczestnicy rywalizowali w strzelaniu z pneumatyka do tarczy i rzutach granatem F1 do celu.

Każdy z uczestników oddał po 8 strzałów do tarczy z odległości 10 m od stanowiska strzeleckiego.
W kategorii dziewcząt dobry wynik osiągnęła z 33 pkt. 15-letnia Jessica Kwiatkowski przed swoją siostrą bliźniaczką Dianą Kwiatkowski 16 pkt.,
kolejne miejsce z 15 pkt zajęła 16-letnia Amelia Nowicka. Nie uzyskały jednak klasyfikacji gdyż nie uczestniczyły w kolejnej punktowanej konkurencji – rzutach granatem. W grupie dziewcząt czwarte miejsce zajęła 13-letnia Natalia Marciniak.
W grupie chłopców z 46 pkt zwyciężył 13-letni Dominik Grabowski przed 16-letnim Emanuelem Szadkowskim z 42 pkt oraz 12-letnim Bartkiem Chęcińskim z 37 pkt. Kolejne miejsca zajęli 11-letni Adam Studziński z 35 pkt i 11-letni Oliwier Bugaj z 22 pkt.
Niezwykle pasjonująca była rywalizacja w grupie juniorów w wieku lat 5 do lat 10, którzy strzelali do tarczy z inną punktacją. W grupie dziewcząt strzelaniem i rzutach granatem zwyciężyła 8-letnia Kinga Ziemniak osiągając bardzo dobry wynik bo aż 56 pkt przed swoją siostrą 10-letnią Aleksandrą Ziemniak z 49 pkt.
W grupie chłopców zwyciężył 9-letni Bartosz Marciniak z 52 pkt. W grupie juniorów młodszych z 64 pkt zwyciężył 8- letni Natan Wojewoda przed 5-letnim Bruno Bączkowskim z 62 pkt oraz przed 5- letnim Sewerynem Bednarkiem 61 pkt . 5- letni Wojtek Chęciński uzyskał 47 pkt, a 7-letni Jakub Bednarek w sumie 42 pkt.

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych za 1,2 i 3 m-ca nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami . Wszyscy zawodnicy obdarowani zostali upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Kole i dyplomami opracowanymi przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Puchary, nagrody, dyplomy wręczyli uczestnikom v-e starosta Starostwa Powiatowego w Kole Sylwester Chęciński wspólnie z Andrzejem Kowalskim i Tomaszem Nuszkiewiczem, dyrektorem kolskiego Muzeum.
Wspaniałą pizzę ufundowała Restauracja K-2 z Koła, a słodkie czereśnie dla dzieci Pani Justyna Wadecka – Bączkowska. Posiłek przygotowała Małgorzata Stężewska .
Zawody prowadził Andrzej Kowalski wspierany przez Marcina Bednarka.

Foto i Tekst: Ryszard Borysiewicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Maria
Maria
1 rok temu

Jest i Judasz sprzedawczyk

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526