Wykonawcy panoramy Koła w auli LO uhonorowani pamiątkową tablicą

Autor: kurier-kolski.pl | 30.06.2022

Dnia 24 czerwca, podczas akademii związanej z zakończeniem roku szkolnego 2021/22 w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole, odbyło się odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamiętniającej twórców panoramy kolskiej Starówki. Nieżyjący WOJCIECH BUKOWIECKI malarz, wychowawca, nauczyciel sztuk pięknych oraz JACEK CHODOROWSKI znawca projektowania, nauczyciel przedmiotu artystycznego w Państwowym Liceum Plastycznym w Kościelcu, to autorzy i wykonawcy dzieła, które widnieje w centralnym miejscu auli kolskiego Liceum.

 

Uroczystego odsłonięcia tablicy w obecności dyrektora szkoły Waldemara Koligota, nauczycieli, uczniów i całej licealnej społeczności oraz zaproszonych gości dokonały siostry Wojciecha Bukowieckiego – Dorota i Jola absolwentki tutejszej szkoły.

Zabierając głos Dorota (Bukowiecka) Laskowska, także wieloletnia nauczycielka kolskiego ogólniaka, przekazała podziękowania dyrekcji szkoły za pamięć o zmarłym w ubiegłym roku bracie oraz za upamiętnienie jego i Jacka Chodorowskiego dzieła dla przyszłych pokoleń licealistów.

Opracowanie: Jacek Skrycki
Foto: Jacek Skrycki i Liceum Ogólnokształcące w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526