Wood-Mizer rozpędza Koło! Rusza potężna rozbudowa firmy i rekrutacja pracowników [FOTO + WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 15.06.2022

Kolska firma z amerykańskim rodowodem to obecnie najdynamiczniej rozwijający się zakład na naszym terenie. Zatrudnia 688 pracowników i ciągle rekrutuje kolejnych. Bardzo niedawno Wood-Mizer wybudował w Kole dwie nowe hale, ale to nie wystarczy! Przedsiębiorstwo ma tak wiele zleceń, że planuje kolejne, ogromne inwestycje za ponad 100 mln zł. Poinformował o tym na konferencji prasowej Prezes firmy Robert Bagiński. Za 2 miesiące ma ruszyć budowa nowej hali o wielkości dwóch boisk piłkarskich. I za rok ma być gotowa! Szef Wood-Mizera cieszy się też, że pobliska ul. Różana uzyskała rządowe dofinansowanie budowy w ramach Polskiego Ładu. To będzie bardzo pomocne firmie i jej rozwojowi.

 

To niesamowite jak bardzo urosła ta niewielka amerykańska firma od roku 1990. Minęło ponad 30 lat i Wood-Mizer stał się potężnym przedsiębiorstwem na 11 hektarach gruntów, mającym  13.000 m kw. hal produkcyjnych oraz 3.000 biur i pomieszczeń socjalnych. W ostatnich latach firma wystawiła okazałe hale produkcyjno-biurowe, równocześnie znacząco zwiększając zatrudnienie. – Przez okres ostatnich trzech lat podwoiliśmy zatrudnienie pracowników – mówił dziennikarzom na konferencji Prezes Robert Bagiński.

Jednak to wszystko za mało. Wood-Mizer potrzebuje kolejnych terenów i następnych inwestycji. Po trudnym okresie pandemii nastąpił ogromny wzrost zapotrzebowania na produkty firmy. Na niektóre z nich zamawiający muszą czekać w kolejce nawet rok! W międzyczasie firma wykupiła kilka graniczących z nią prywatnych posesji, by zyskać nowe tereny, ale to i tak niewiele poprawiło sytuację. Teraz gotowe wyroby stoją nawet na dawnym parkingu dla samochodów, bo nie ma innej alternatywy.

Jak powiedział szef Wood-Mizer, w sierpniu br. rusza kolejna, największa inwestycja. Obrazuje ją nowe hasło firmy: ROZPĘDZAMY KOŁO Z WOOD-MIZER. Na jedynym jeszcze wolnym gruncie od strony wiaduktu kolejowego, przy starej trasie na Warszawę, w ciągu roku powstanie potężny obiekt nawiązujący architekturą do wcześniejszych hal o powierzchni ponad dwóch pełnowymiarowych boisk piłkarskich oraz wielki parking 4.600 m kw. dla samochodów. Budynek H, bo taką nazwę otrzymał, ma być podzielony na 3 strefy: 1. magazyn serwisowy/wysyłki 3.500 m kw. oraz 5 ramp załadunkowych, 2. produkcja brzeszczotów 3.500 m kw., 3. produkcja maszyn przemysłowych 2.800 m kw. Rozmiar całego obiektu to 219 metrów długości i 45 metrów szerokości. Inwestycja w planach ma kosztować firmę ponad 100 milionów złotych.

Wood-Mizer w Kole początkowo, 30 lat temu, zatrudniał niedużą grupę pracowników. Dziś firma to 688 osób. W ostatnich latach liczba pracowników podwoiła się, ale to jeszcze nie koniec, bo nowe inwestycje dadzą nowe perspektywy i nowe miejsca pracy dla wielu osób. Rekrutacja cały czas trwa i ma być intensyfikowana. O sprawach zatrudnienia na konferencji prasowej mówiła dziennikarzom Justyna Głowacka – pełnomocnik prezesa ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Przedstawiła też informacje o tym, że przedsiębiorstwo bierze udział co roku w specjalnych badaniach porównujących warunki (także płacowe) w Wood-Mizer z innymi firmami dużego formatu z całej Wielkopolski i dalszych rejonów. Dzięki temu wynagrodzenia w kolskiej firmie są na dobrym poziomie, a pracownicy i ich rodziny są objęte przez Wood-Mizer kompleksową opieką i wieloma benefitami, w tym np. mają 30 minutową płatną przerwę w pracy i możliwość korzystania ze stołówki zakładowej, co jest już rzadkością w innych zakładach.

Wkrótce zamieścimy na naszym portalu materiał z nagraniem z wydarzenia. Zachęcamy do śledzenia zamieszczanych u nas informacji w związku z rozbudową firmy Wood-Mizer oraz innymi ważnymi wydarzeniami dla m. Koła i powiatu kolskiego.

Opracowanie: Mariusz Kozajda i Jacek Skrycki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Spawacz 135
Spawacz 135
11 dni temu

Ciekawe czy jak znowu sprzedaż siadzie to będą zwalniać pracowników jak to mają w zwyczaju ?

Karolina
Karolina
11 dni temu

Klienci czekają rok!!!, a maszyny stoją na parkingu????

Anonim
Anonim
13 dni temu

Doradzam o zadbanie o atmosfere w pracy aby zakład nie stał się obozem pracy, bo już niestety tak się o nim mówi. Ale ludzie to tylko trybiki w tej ogromnej maszynie, słupki się liczą.

Anonim
Anonim
13 dni temu

Wspaniała firma! Brawo

Dariusz Matysiak
Dariusz Matysiak
13 dni temu

Brawo!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526