Wiemy, co zostanie wykonane z Kolskiego Budżetu Obywatelskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 23.06.2022

W wyniku głosowania nad Kolskim Budżetem Obywatelskim najwyższą liczbę ważnie oddanych głosów (282) zdobył projekt złożony przez Stowarzyszenie „Kolska Trójka” pt. „Przystanek Zieleń”. Projekt ten zostanie wpisany do projektu budżetu miasta Koła na 2023 rok. Zakłada stworzenie dla członków społeczności szkolnej i lokalnej „zielonego skweru”, gdzie poprzez zabawę i wypoczynek będzie można w sposób aktywny rozwijać u dzieci zainteresowania przyrodniczo-ekologiczne. Na realizację projektu zostanie przeznaczona kwota 40.730 zł.

 

Opis zwycięskiego projektu:
Z zewnętrznego terenu Szkoły Podstawowej nr 3, przylegającego bezpośrednio do pawilonu przy ulicy PCK, w którego najbliższym otoczeniu znajduje się nowoczesne boisko wielofunkcyjne oraz ogólnodostępny plac zabaw, zostanie wyodrębniona działka o powierzchni około 30 m kw. z przeznaczeniem na stworzenie zielonego skweru. W jego centrum zostanie postawiona zadaszona wiata o wymiarach 8,5m x 3m wykonana z drewna i poliwęglanu, pod którą zostaną ustawione ławki. Za sprawą ustawionych na jednej ze ścian bocznych donic z pergolami powstanie zielony ogród uprawiany przez uczniów w ramach zajęć przyrody i biologii ze specjalnie wydzielonymi strefami warzywną, kwiatową oraz ziołową. Tradycyjne korytka ogrodowe zostaną zastąpione ciekawą aranżacją rynien, które oprócz walorów ozdobnych stanowić będą dodatkowy, ekologiczny system nawodnienia za sprawą pozyskiwania naturalnej wody deszczowej do podlewania roślin. Elementem wypełniającym pozostałe ściany wiaty będą zimozielone krzewy wielosezonowe oraz kolorowe rośliny ozdobne.

Wszelkie koszty wynikające z utrzymania „Przystanku ZIELEŃ” po zrealizowaniu projektu takie jak całoroczne prace pielęgnacyjne, dosadzanie roślin, konserwacja stałych elementów architektury ogrodowej, ponoszone będą przez społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Integracyjnymi w Kole oraz Stowarzyszenie Kolska Trójka.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526