Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny odwiedził Koło i nasz powiat [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 27.06.2022

Sobotnia wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego w Kole trwała ponad godzinę. Premier spotkał się z mieszkańcami Koła i powiatu w Hali Sportowej przy kolskim Ekonomiku. Obecni byli m.in.: Wojewoda Wlkp. Michał Zieliński, Wicewojewoda Aneta Niestrawska, posłowie: Leszek Galemba, Witold Czarnecki, min. Zbigniew Hoffman, min. Ryszard Bartosik,  Zbigniew Dolata, a także Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Świątek oraz wielu samorządowców, radnych powiatowych i gminnych z terenu Powiatu Kolskiego. Byli strażacy-ochotnicy i panie z kół gospodyń wiejskich. Pod spodem fotoreportaż.

 

Mateusz Morawiecki podczas poprzedniej wizyty w tym miejscu zacytował znane powiedzenie, że „fortuna kołem się toczy” i zadeklarował pomoc rządową w budowie dróg, w oddłużeniu i modernizacji Szpitala w Kole oraz w budowie Obwodnicy Północnej Miasta Koła, która odciąży miasto i pozwoli na stworzenie nowych terenów inwestycyjnych, a tym samym nowych miejsc pracy. Wiele już zrealizowano, a dokumentacja Obwodnicy Północnej jest na ukończeniu. Premier miał obiecać też duży zastrzyk finansowy dla kolskiego Szpitala na stworzenie sali porodów rodzinnych.

Spotkanie było okazją do rozmowy mieszkańców z premierem rządu RP, ale także do zadawania pytań. To była już trzecia wizyta Mateusza Morawieckiego w Kole. Od nas pojechał do Słupcy na spotkanie z samorządowcami, a potem do Poznania.

Opracowanie: Mariusz Kozajda
Foto: Mariusz Kozajda i Jacek Skrycki

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
anna
anna
2 lat temu

Normalny ten co wypisuje te głupoty,żenada!

Kok
Kok
2 lat temu

Klamczuch znow w kole zenada mowil same bzdury brawo panie burmistrzu ze nie bylo pana na ten imprezie sobolewski to pisuar?

Janek
Janek
2 lat temu

Połowa tych ludzi zwieziona pewnie autobusami Propaganda pełnym ryjem hehe Nikt normalny by nie przyszedł

IWO
IWO
2 lat temu

szafrański,piasecki i sobolewski bez chorągiewek? hmm. być na tej sali to dla mnie wstyd a dla was drodzy mieszkańcy?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526