Pralnia w domu – o czym pamiętać w trakcie urządzania?

Autor: kurier-kolski.pl | 01.06.2022

Im większa przestrzeń użytkowa, tym łatwiej zagospodarować ją wedle naszych potrzeb. Decydując się na budowę domu lub jego zakup, bardzo często zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania (na przykład w formie strychu bądź piwnicy), kącik do majsterkowania (tutaj doskonale sprawdzi się garaż), a także udaje się nam wygospodarować idealny kąt na pralnię. Czy pomieszczenie to rzeczywiście jest nam niezbędne i każdy powinien posiadać je w swoim domu? Jak możemy urządzić je z głową? 

 

Czy pralnia w domu jest niezbędna?
Pralnia jest tym pomieszczeniem, które co prawda nie znajduje się w każdym domu, ale okazuje się idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli pod jednym dachem mieszka kilka osób. W takim przypadku pranie ubrań odbywa się niezwykle często, a pralka niekiedy działa przez większość dnia. Chociaż nowoczesne sprzęty są naprawdę ciche i w większości przypadków nie zakłócają naszego spokoju, to są i osoby, które bywają niezwykle wrażliwe nawet na na takie dźwięki. Pomocne okazuje się stworzenie pralni, którą umieścimy w piwnicy, na strychu lub po prostu w drugiej części domu, z daleka od miejsca, w którym pracujemy bądź wypoczywamy. Jeżeli tylko mamy więc możliwość posiadać pralnię – powinniśmy z niej skorzystać.

Jak urządzić pralnię?

Urządzenie pralni wcale nie jest trudne. Zazwyczaj nie musimy dbać o to, aby pomieszczenie to było szczególnie stylowe i dopasowane do aktualnych trendów. Ma być przede wszystkim funkcjonalne, często pozostaje też niewidoczne dla odwiedzających nas gości, bo znajduje się na przykład w piwnicy. Pralnia powinna być jednak czysta i schludna. Wiele osób decyduje się pomalować ściany na biało, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się wizualnie większe.

Zadbajmy o to, aby zastosować tutaj odpowiednie oświetlenie. To bardzo ważne, ponieważ zbyt słabe światło sprawi, że przeoczymy zabrudzenia na ubraniach. Zagospodarujmy też przestrzeń odpowiednią do przechowywania. W szafkach możemy umieścić kosze na pranie, a także niezbędne detergenty. Przyda się również miejsce na rozkładaną suszarkę, która może przydać się nawet w momencie, kiedy mamy też suszarkę elektryczną. A co ze sprzętami? Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Jaką pralkę i suszarkę warto kupić, jeżeli urządzamy pralnię?

W pralni na pewno nie może zabraknąć podstawowego urządzenia, którym będzie oczywiście pralka. Niektóre rodziny decydują się na posiadanie dwóch oddzielnych urządzeń, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne pranie dwóch różnych załadunków. To całkiem sprytne rozwiązanie, o ile tylko rzeczywiście mamy potrzebę tak częstego prania. Warto sprawdzić ofertę szwedzkiej marki Electrolux, w której to znajduje się szeroki wybór nowoczesnych, innowacyjnych sprzętów, które skutecznie usuwają plamy z ubrań, ale nie niszczą delikatnych tkanin. Po skończonym praniu możemy rozwiesić ubrania na suszarce. W pralni powinniśmy mieć na to wystarczająco dużo miejsca. Możemy także przełożyć rzeczy do drugiego urządzenia, które wysuszy je w znacznie krótszym czasie.

Suszarki kondensacyjne (najlepiej z pompą ciepła) są coraz chętniej wybieranym wariantem. Znajdziemy je między innymi w ofercie szwedzkiej marki Electrolux. Na przykład model DelicateCare 800 ProSteam posiada załadunek rzędu 9 kilogramów. Jednocześnie system DelicateCare dostosowuje temperaturę i ruchy bębna to typu suszonej tkaniny, co pozwala zachować najlepszą jakość ubrań. Co więcej, filtry systemu EcoFlow są łatwo dostępne i niezwykle proste w czyszczeniu. Możesz mieć pewność co do efektywnego obiegu powietrza w urządzeniu.

Tymczasem suszarka z pompą ciepła 3D Sense 900 pomieści co prawda 8 kilogramów załadunku, natomiast system CycloneCare z technologią 3DSense zapewni Ci doskonałą pielęgnację Twoich ubrań. Nie musisz martwić się nawet o jedwabne koszule, puszyste wełniane swetry czy puchowe kurtki. Oto unikalna technologia suszenia, którą warto poznać bliżej. Z oferty wybierz to urządzenie, które będzie najlepiej odpowiadało Twoim potrzebom.

(materiał promocyjny)

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526