Ponad 13 milionów dodatkowych środków na budowę Kolskiej Geotermii

Autor: kurier-kolski.pl | 06.06.2022

Wszyscy wiemy, co obecnie dzieje się na rynku budowlanym. Bez zwiększenia środków finansowych budowa Kolskiej Geotermii byłaby trudna, a nawet niemożliwa. Kolejnym etapem kolskiego projektu, po drugim odwiercie, ma być budowa rurociągu i samego budynku Ciepłowni Geotermalnej. I tutaj, po otwarciu oferty złożonej w przetargu, okazało się, że braknie pieniędzy na realizację przedsięwzięcia.

 

Po kilku tygodniach rozmów burmistrza miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego i prezesa MZEC Sp. z o.o. Przemysława Stasiaka z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, jest szczęśliwy finał sprawy, gdyż kolski projekt budowy Geotermii uzyskał  ZWIĘKSZENIE DOFONANSOWANIA  w formie BEZZWROTNEJ DOTACJI. W modelu finansowym procedowane jest również zwiększenie kwoty nisko oprocentowanej pożyczki z NFOŚiGW, proporcjonalnie do zwiększonej kwoty dotacji.

-Za zaangażowanie bardzo dziękuję Panu Przemysławowi Stasiakowi, prezesowi MZEC Sp. z o.o. w Kole, Pani Dyrektor Finansowej Ewie Wasielewskiej oraz całej załodze kolskiego „cieplika”. Bardzo dziękuję odpowiednim Ministerstwom oraz Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – powiedział kolski włodarz.

Źródło: MZEC Koło

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Kiedy będzie informacja o podwyżce cen ciepła?

Tomason
Tomason
2 lat temu
Odpowiedz do.  Mieszkaniec

Niestety wszystko drożeje..również węgiel, którym póki co grzeje kolska ciepłownia. I po to budowana jest geotermia żeby zahamować wzrost cen ciepła. Jak ma ciepło nie drożeć skoro węgiel ma w tej chwili cenę kosmiczną, prąd drożeje… to skąd spółka ma brać na swoje utrzymanie??? Ma zamknąć swoją działalność, a my rozpalimy ogniska w domach?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526