Wszyscy wiemy, co obecnie dzieje się na rynku budowlanym. Bez zwiększenia środków finansowych budowa Kolskiej Geotermii byłaby trudna, a nawet niemożliwa. Kolejnym etapem kolskiego projektu, po drugim odwiercie, ma być budowa rurociągu i samego budynku Ciepłowni Geotermalnej. I tutaj, po otwarciu oferty złożonej w przetargu, okazało się, że braknie pieniędzy na realizację przedsięwzięcia.
Po kilku tygodniach rozmów burmistrza miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego i prezesa MZEC Sp. z o.o. Przemysława Stasiaka z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, jest szczęśliwy finał sprawy, gdyż kolski projekt budowy Geotermii uzyskał ZWIĘKSZENIE DOFONANSOWANIA w formie BEZZWROTNEJ DOTACJI. W modelu finansowym procedowane jest również zwiększenie kwoty nisko oprocentowanej pożyczki z NFOŚiGW, proporcjonalnie do zwiększonej kwoty dotacji.
-Za zaangażowanie bardzo dziękuję Panu Przemysławowi Stasiakowi, prezesowi MZEC Sp. z o.o. w Kole, Pani Dyrektor Finansowej Ewie Wasielewskiej oraz całej załodze kolskiego „cieplika”. Bardzo dziękuję odpowiednim Ministerstwom oraz Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – powiedział kolski włodarz.
Źródło: MZEC Koło
Kiedy będzie informacja o podwyżce cen ciepła?
A kiedy będzie informacja o codziennych podwyżkach milionów innych artykułów i usług w Polsce i na całym świecie? Odpowiedź jest prosta – nigdy 🙂 Od takich informacji są media ekonomiczne. MK
Niestety wszystko drożeje..również węgiel, którym póki co grzeje kolska ciepłownia. I po to budowana jest geotermia żeby zahamować wzrost cen ciepła. Jak ma ciepło nie drożeć skoro węgiel ma w tej chwili cenę kosmiczną, prąd drożeje… to skąd spółka ma brać na swoje utrzymanie??? Ma zamknąć swoją działalność, a my rozpalimy ogniska w domach?