Odpust ku czci św. Bogumiła w Dobrowie – procesja z relikwiami i nabożeństwo [FOTO+WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 14.06.2022

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę po 10-tym czerwca, 12 czerwca 2022 r., odbył się w Dobrowie uroczysty Odpust ku czci św.Bogumiła, czyli najważniejsze w ciągu roku wydarzenie związane z kultem pustelnika-cudotwórcy. Po adoracji przy „Trumience” z Relikwiami św.Bogumiła, podczas której śpiewano godzinki, litanie, pieśni i modlitwy do św.Bogumiła, wyruszyła z Sanktuarium uroczysta procesja z relikwiami Patrona. Wiernych przywitał ks. kustosz sanktuarium Artur Nowak. a eucharystii przy Pustelni przewodniczył i wygłosił homilię ks. kan. Aleksander Rybczyński – dziekan kościelecki. Pod spodem obszerna fotogaleria oraz nagranie z wydarzenia. Opracowanie: Mariusz Kozajda

 

To szczególny dzień na tej świętej Bogumiłowej Ziemi. 10 czerwca przypada wspomnienie świętego, a w niedzielę, 12 czerwca, gdy odbył się odpust, także uroczystość Świętej Trójcy, pod której wezwaniem jest miejscowy kościół parafialny.

Relikwiom św.Bogumiła towarzyszyły relikwie jego kamedulskich braci zakonnych- Św. Pięciu Polskich Męczenników, które już tradycyjnie przyjechały z Kazimierza Biskupiego wraz z przedstawicielami Ich Bractwa.

Czciciele św. Bogumiła mieli okazję odwiedzić i pomodlić się w pięknej, drewnianej pustelni, zabytkowej Kaplicy odnowionej kilka lat temu z dobrowolnych datków parafian w wysokości około 200.00 zł. Aż 100.000 zł na ten cel przekazała nie istniejąca już dziś OSP w Kwiatkowie.

Po odprawionej Mszy św. przy Pustelni, w procesji eucharystycznej relikwie wróciły do Sanktuarium, gdzie po odśpiewaniu uroczystego „TE DEUM”, wierni zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem, oraz uzyskali odpust.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania wyżej (kliknij w obraz) oraz obszernej relacji fotograficznej poniżej.

Opracowanie, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Tekst i zdjęcia: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
IWO
IWO
1 rok temu

A gdzie poseł ze wsi?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526