Od pół wieku wytwarzany tradycyjnym, domowym sposobem

Autor: kurier-kolski.pl | 21.06.2022

W Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole 10 czerwca 2022 r. odbyła się konferencja poświęcona jednemu z najstarszych produktów firmy wytwarzanemu w oddziale w Grodkowie. Od 50 lat metoda produkcji Twarogu Grodkowskiego pełnotłustego klinka nie uległa zmianie.Uczestnicy wysłuchali prelekcji dietetyków o walorach twarogu, uczestniczyli w pokazie kulinarnym oraz mogli skosztować specjałów wytworzonych z jego udziałem. W spotkaniu wzięło udział wielu gości, w tym m.in. Poseł na Sejm Leszek Galemba, Wicemarszałek Woj.Wlkp. Wojciech Jankowiak i Starosta Kolski Robert Kropidłowski.

 

Konferencję otworzył i przywitał licznie przybyłych gości Prezes Zarządu OSM w Kole Czesław Cieślak. Podkreślił, że wytwarzany od ponad 50 lat Twaróg Grodkowski jest produktem tradycyjnym, naturalnym i posiada certyfikat „Jakość Tradycja”.

Na sali oprócz kolskiego posła, wicemarszałka województwa i włodarza powiatu licznie zasiedli wójtowie i burmistrzowie miast i gmin powiatu kolskiego, kontrahenci, kadra kierownicza i pracownicy OSM, dyrektorzy i kierownicy firm, jednostek, instytucji. Przybył także wieloletni przyjaciel kolskiej Mleczarni – ks. prałat Janusz Ogrodowczyk.

Program konferencji był bogaty, a składał się z części naukowej, kulinarnej i rozrywkowej. Były dwie prelekcje uznanych dietetyczek Aleksandry Cichockiej i Darii Rybickiej o walorach twarogu, następnie pokaz kulinarny kucharza Artura Wawera, a w międzyczasie występ zespołu artystycznego „ABBA COMEBACK” i na koniec występ kabaretu KaŁaMasz, który tworzą aktorzy znani z serialu „Ranczo”. Cały czas serwowano wiele różnych dań przygotowanych przez zespół restauracji Milka, których głównym składnikiem był oczywiście Twaróg Grodkowski pełnotłusty klinek.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Runburak
Runburak
2 lat temu

Zwyczajnie Czesław wyprowadził pieniądze ze spółki aby się dziadki mogły pobrendzlowac, najeść i napić za darmo. Takie same popijawy w ochotniczych remizach. Prezes zrobił sobie kilka zdjęć, a dziadki leśne się za darmoche tj za pieniądze mleczarni najadły j napiły. Tańce , hulanka, swawola i machanie obwisłymi frendzlami

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
2 lat temu

@~IWO

Które dziadki, jakiej władzy i którym młodym?

IWO
IWO
2 lat temu

Czy te dziadki nie powinny oddać władzy młodym?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526