Kolski żłobek miejski oficjalnie otwarty po remoncie i modernizacji [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 04.06.2022

Żłobek Miejski został w Dniu Dziecka oficjalnie oddany do użytku po remoncie i adaptacji, wykonanym dzięki środkom rządowym, unijnym i samorządowym. Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło zatem podopiecznych z rodzicami, dla których ten fakt jest największą radością. Dyrektor placówki usłyszała wiele ciepłych słów o roli i funkcjonowaniu żłobka, a pociechy obdarowane zostały górą słodyczy i zabawek od wielkiego grona gości. Wszystkie bardzo się przydadzą, gdyż obecnie w budynku pod fachową opieką przebywać może 103 dzieci, co całkowicie zaspokaja potrzeby miasta w tym zakresie.

 

– Dzisiejszy dzień był radosny dla całej społeczności Żłobka Miejskiego w Kole. Po wielu latach pracy w trudnych warunkach lokalowych otrzymaliśmy nowe wnętrze, nowocześnie wykonane i przystosowane do obecnie funkcjonujących wymagań i zaleceń – powiedziała dyrektor placówki Halina Zborowska, witając zaproszonych gości: Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Jacka Ozdobę, Posłów na Sejm Leszka Galembę i Tomasza Nowaka, Dyrektora Biura Poselskiego Zbigniewa Hoffmana – Joannę Lachowicz, I Wicewojewodę Wielkopolski Anetę Niestrawską, Radnych Sejmiku Wojewódzkiego: Roberta Popkowskiego i Krzysztofa Sobczaka, Wicedyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Czesława Kruczka, Radnych Rady Miejskiej, Wiceprzewodniczącego Rady Artura Szafrańskiego, radnego Adriana Króla – reprezentującego także Posła na Sejm Tadeusza Tomaszewskiego, Prezesa Zarządu Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju Jakuba Michałowskiego, właściciela głównego wykonawcy Ram-Bud Rafała Oliweckiego oraz inspektora nadzoru Janusza Perkowskiego, przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Kole, m.in. Sekretarz Monikę Ciesielską, Naczelnik Hannę Zywert i Bogusławę Gaj, dyrektorów jednostek organizacyjnych i prezesów spółek, sponsorów lokalnych, rodziców, pracowników żłobka.

– Gdy obejmowałem urząd burmistrza, pierwszym problemem, jaki zgłaszali mi mieszkańcy, był brak miejsc w żłobku i długa lista oczekiwań, dlatego wraz ze współpracownikami podjęliśmy się tego niełatwego zadania – powiedział Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski wymieniając pracowników Urzędu zaangażowanych w prowadzenie inwestycji i podkreślając ich wysokie kompetencje. Burmistrz podziękował także radnym Rady Miejskiej za wyrażenie zgody na zabezpieczenie środków finansowych w budżecie miasta jako wkładu własnego na realizację inwestycji.

– Najlepsze inwestycje, jakie człowiek może poczynić, to te w przyszłe pokolenie. Cieszę się, że mogę być świadkiem tego, że budynek staje się coraz piękniejszy i służy dzieciom – powiedział wiceminister Jacek Ozdoba.

– Ten projekt jest też dobrym przykładem finansowania z trzech źródeł: pieniędzy rządowych, unijnych oraz środków własnych gminy – dodał włodarz życząc wszystkim korzystającym ze żłobka zadowolenia. O potrzebie wspierania rodzin i dzieci mówił poseł Leszek Galemba: Cieszę się, że środki finansowe z programu rządowego mogły trafić do samorządu, by poprawić warunki pobytu dzieci.

Z kolei radny miejski Adrian Król zwrócił uwagę na zaspokojenie ważnych potrzeb społeczeństwa lokalnego, mówiąc: – To była oczekiwana inwestycja. Dzięki niej blisko 50 rodzin będzie mogło powrócić do aktywności zawodowej, pracować, otrzymywać wynagrodzenie i płacić podatki, których część wróci do miejskiego budżetu.

Przypomnijmy, że rozpoczęcie inwestycji poprzedziło podpisanie z firmą RAM-BUD we wrześniu ubiegłego roku umowy na realizację zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 6 w Kole na żłobek” i „Nowe miejsca żłobkowe w mieście Koło”. Zadanie zostało zrealizowane z dofinansowaniem: 1.377.372 zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH+ 2021 oraz 1 769.700,00 zł z WRPO na lata 2014-2020 do projektu „Nowe miejsca żłobkowe w mieście Koło”. Wartość robót budowlanych wyniosła 3.954.245,98 zł brutto.

Obecnie żłobek oferuje 103 miejsca, czyli o 50 więcej niż dawniej. Jest w stanie zapewnić opiekę nad małym dzieckiem wszystkim zainteresowanym kolskim rodzinom. Obecnie trwa dodatkowa rekrutacja.

Po przemówieniach i wręczeniu upominków dla małych podopiecznych placówki, goście zwiedzili obiekt.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Rodzic
Rodzic
2 lat temu

Dobra wiadomość, choć pewnie przydałby się jeszcze jeden taki żłobek.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526