Koło Bluesa Festival za nami [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 30.06.2022

Pod znakiem bluesa oraz dwu- i czterokołowców upłynął miniony weekend w Kole. Festival Koło Bluesa oraz Międzynarodowy Zlot Motocykli i Automobili ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez lokalnych, zapewniając naszemu miastu spory rozgłos. Uczestników zlotu przybywa, a na muzycznej scenie prezentują się każdego roku kolejne gwiazdy. Pod spodem fotoreportaż z Koło Bluesa. Przypomnijmy sobie te miłe muzyczne chwile na nadwarciańskich błoniach (fot. Jacek Skrycki)

 

Na początku organizacji festiwalu i zlotu mówiło się, że ta wielka uczta muzyczna stanowi arenę do propagowania idei wolności, rozumianej nie jako samowola, lecz swoboda i ekspresja życia, realizacji człowieka poprzez pasje, podobne myślenie, wzajemny szacunek. Imprezę przed laty zainicjowali: Tomasz Gibaszek (koncerty), Sylweriusz Łukomski (zlot motocyklowy) i Cezary Tomczyk (auta zabytkowe i terenowe) przy współpracy samorządów, licznych przyjaciół i sponsorów. Z biegiem czasu do bluesowych rytmów dołączył rock, reggae a nawet country. Niegdyś młode kapele stawały w konkursowe szranki rywalizując o Grand Prix festiwalu. Impreza zmienia formułę, ale jedno pozostaje niezmienne – urok i czar spotkań przy muzyce w wykonaniu gwiazd.
W piątek na SCENIE WOLNYCH LUDZI wystąpili SZULERZY, KONKUBENT, HAPPYSAD, oraz eRii, zaś w sobotę podczas Gali NIEBIESKIE PTAKI – JOHNNY TRZY PALCE, K.A.S.A. KRZYSZTOF KASOWSKI, PÜDELSI i ANIELSKI ORSZAK.
Miejmy nadzieję, że wielkie emocje związane z tymi muzyczno-motocyklowymi wydarzeniami staną się naszym udziałem także za rok, i za kolejny…

Źródło informacji: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526