Budowa kolskiej Geotermii przykładem dla innych polskich miast

Autor: kurier-kolski.pl | 13.06.2022

W Sopocie odbył się I Kongres organizowany przez Krajową Izbę Transformacji Energetyki i Ciepłownictwa (KITEiC) pn.: „Zmieniamy Oblicze Ciepłownictwa”, w którym uczestniczyli prezesi i kadra dyrektorska spółek ciepłowniczych z całej Polski. Kolską spółkę ciepłowniczą reprezentował Przemysław Stasiak, Prezes Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. o.o. w Kole, który wystąpił z prelekcją pt.: „Odczarować geotermię – studium przypadku dopasowanego do możliwości lokalizacyjnych projektu transformacji na przykładzie MZEC Koło”.

Wykład dotyczył transformacji kolskiego systemu cieplnego w związku z budową ciepłowni geotermalnej w naszym mieście. Wystąpienie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy, o czym świadczyły liczne pytania pozostałych uczestników kongresu, którzy są na początku drogi odejścia od paliw kopalnych.

Geotermia kolska to przede wszystkim poprawa jakości powietrza poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń szczególnie szkodliwych dla jakości życia ludzi oraz wykorzystywanie ciepła systemowego z efektywnych systemów ciepłowniczych, to główne cele związane z budową kolskiej geotermii.

-Koło przechodzi zmianę cywilizacyjną przejścia od węgla do geotermii, która otwiera przed miastem przyszłe drogi rozwoju, jak produkcja prądu czy turystyka. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że od węgla należy odchodzić, a spółka musi minimalizować koszty. Dążymy ku samodzielności energetycznej miasta, co w najbliższych latach będzie decydowało o jego prężnym rozwoju – mówi Prezes MZEC Przemysław Stasiak.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
2 lat temu

Przy tym, co dzieje się z cenami paliw można powiedzieć, że my mieszkańcy Koła mamy szczęście.Oby inwestycja zakończyła się bezawaryjnie, szczęśliwie i w terminie.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526