„Wycie syreny strażackiej są jak łzy wołającego o pomoc!” Radni powiatowi po raz kolejny wsparli działalność OSP

Autor: kurier-kolski.pl | 04.05.2022

Ochotnicze Straże Pożarne są bardzo pomocne Państwowym Strażom Pożarnym. Szybka gotowość bojowa jednostek w gminach to podstawa bezpieczeństwa nas wszystkich. Dlatego też podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kolskiego radni powiatowi, mając na uwadze dobro wspólne, jednogłośnie podjęli uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom naszego powiatu na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”. Tym samym wszystkie gminy otrzymały finansowe wsparcie działalności jednostek OSP, łącznie w kwocie 124.000 zł.

Szczególnie dziś, w Dniu Strażaka, warto przytoczyć jakże ujmujące, prawdziwe, dające do myślenia słowa Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kolskiego Ryszarda Kasiorka (na zdjęciu niżej w mundurze), wieloletniego działacza ZOSP RP, członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Poznaniu, które wypowiedział podczas LII sesji Rady Powiatu Kolskiego przy podejmowaniu uchwał dotyczących zapewnienia gotowości bojowej jednostek OSP RP z terenu powiatu kolskiego. Kolscy radni już po raz drugi wsparli druhów-ochotników:

„My strażacy-ochotnicy dobrze wiemy jak te środki są potrzebne i oczekiwane. Dziękuję wszystkim Państwu za zrozumienie naszych potrzeb, dziękuję Zarządowi z Panem Starostą na czele za to, że potrafili wygospodarować te środki w budżecie. Dziękuję Panu Robertowi Jokielowi za merytoryczne przygotowanie uchwał, a Państwu wszystkim za zrozumienie. Co by to było, gdyby tej Straży Ochotniczej nie było? Wyobraźcie sobie Państwo tego różnego rodzaju dramaty codzienne, ale i te wielkie wichury, i te wielkie zdarzenia, w których my, strażacy, uczestniczymy i niesiemy pomoc. Drugi raz to powtórzę, że… WYCIE SYRENY STRAŻACKIEJ SĄ JAK ŁZY WOŁAJĄCEGO O POMOC!

Miejmy nadzieję, że po tych słowach już nikt nigdy nie będzie miał złości o to, że syreny za głośno wyją. Jak wiemy są one uruchamiane po to,  by nasi dzielni Strażacy mogli czym prędzej dotrzeć do zdarzenia. Pamiętajmy, że nigdy nie wiemy kiedy sami będziemy potrzebować ich pomocy.

Wykaz dotacji, jakie otrzymały poszczególne gminy dla jednostek OSP:

 • Gmina Babiak – 10.700 zł
 • Gmina Chodów – 10.100 zł
 • Gmina Dąbie – 17.900 zł
 • Gmina Grzegorzew – 10.900 zł
 • Gmina Kłodawa – 14.700 zł
 • Gmina Miejska Koło – 3.000 zł
 • Gmina Wiejska Koło – 10.700 zł
 • Gmina Kościelec – 16.800 zł
 • Gmina Olszówka – 15.100 zł
 • Gmina Osiek Mały – 10.100 zł
 • Gmina Przedecz – 5.000 zł

RAZEM: 124.000 zł

Źródło: Powiat Kolski
Opracowanie tekstu i autor zdjęć „strażackich”: Mariusz KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
IWO
IWO
1 rok temu

to już poseł ze wsi nie przywozi tabliczek z kasą dla swoich?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526