Wójt Grzegorzewa Bożena Dominiak odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej

Autor: kurier-kolski.pl | 29.05.2022

Niezwykle uroczyście przebiegły obchody Dnia Samorządu Terytorialnego, zorganizowane 27 maja 2022 r. w Pałacu Prezydenckim. Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju samorządności w Polsce, wśród których znalazła się Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak , która odebrała Złoty Krzyż Zasługi za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce.

 

-Każdy z Państwa budując swoją małą ojczyznę, na poziomie lokalnym, regionalnym, buduje także każdą cegiełką, którą na co dzień układa nasz wspólny dobrobyt, dobrobyt całej Polski. Dziękuję Wam z całego serca i z całą mocą za to, że tak pięknie wykonujecie tę służbę na co dzień wraz ze swoimi mieszkańcami. Ogromnie jestem Wam za to wdzięczny – mówił Prezydent Andrzej Duda dziękując przybyłym gościom za wypełnianie swych obowiązków z zaangażowaniem i troską o dobro wspólnoty samorządowej.

Źródło: TVP

Krzyż Zasługi to polskie cywilne odznaczenie państwowe nadawane przez Prezydenta RP za zasługi dla państwa lub obywateli. Odznaczeniem tym może zostać wyróżniona osoba, której działania przekraczają zakres jej zwykłych obowiązków, a przynoszą znaczną korzyść państwu lub obywatelom. Dzieli się ono na III stopnie: Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Krzyż Zasługi, Brązowy Krzyż Zasługi.

Wójt Bożenie Dominiak w wizycie w Pałacu Prezydenckim towarzyszył syn Adam

W uroczystości uczestniczyli Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik wraz z Ministrami i Doradcami Prezydenta RP.

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10–lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Redakcja portalu Kurier-Kolski.pl serdecznie gratuluje Pani Wójt Bożenie Dominiak otrzymania tak wysokiego i zaszczytnego odznaczenia państwowego.

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
IWO
IWO
2 lat temu

ŻENADA.

Anonin
Anonin
2 lat temu

Zasłużone odznaczenie. Wspaniały człowiek i samorządowiec

Hrs
Hrs
2 lat temu

GRATULACJE!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526