Padł rekord! Wielkopolanie także polubili e-PITy

Autor: kurier-kolski.pl | 30.05.2022

Rozliczenie PIT za 2021 rok dobiegło końca, przynosząc kolejny rekord w liczbie e-PIT-ów. W całej Polsce niemal 20 mln dokumentów zostało przekazanych fiskusowi drogą elektroniczną. 1,9 mln z nich to PIT-y Wielkopolan. Elektroniczne zeznania stanowiły w naszym województwie aż 92% wszystkich złożonych deklaracji PIT. Wielkopolanie coraz chętniej korzystają z możliwości rozliczenia podatku przez Internet. W tym roku już tylko niewielki odsetek z nich zdecydował się na złożenie papierowej wersji PIT. Aż 92% wszystkich złożonych w tym roku w Wielkopolsce deklaracji to zeznania elektroniczne.

– W naszym urzędzie skarbowym ilość elektronicznych zeznań stanowiła 84,5 % wszystkich złożonych PIT-ów – mówi Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kole Ewa Mamys.

Coraz większą popularnością cieszy się usługa Twój e-PIT – prawie połowa wszystkich wielkopolskich PIT-ów została rozliczona za pomocą tego narzędzia.

– To szybka, wygodna i bezpieczna metoda rozliczenia – nasz PIT jest w tej usłudze automatycznie generowany, co sprawia że dla sporej części podatników rozliczenie ogranicza się do kilku kliknięć – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu – Było to możliwe dzięki obsłudze blisko 2,3 mln informacji od pracodawców (PIT-11).

Dzięki temu narzędziu nie sposób również zapomnieć o złożeniu deklaracji – wszystkie wstępnie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT zeznania PIT-37
i PIT-38, których podatnicy nie zatwierdzili samodzielnie, z upływem 2 maja zostały automatycznie zaakceptowane i przesłane do urzędów skarbowych.

-W Wielkopolsce takie automatycznie rozliczone e-PITy stanowiły ponad ¼ wszystkich złożonych zeznań – informuje rzeczniczka.

Elektroniczne usługi KAS

Dzięki stale rozwijanym narzędziom elektronicznym, coraz szybciej obsługiwane są też zwroty podatku. Część tego procesu odbywa się automatycznie, dzięki czemu podatnicy otrzymują pieniądze już nawet w ciągu kilku dni od złożenia zeznania.
Klienci mogą też sprawdzać na bieżąco status zwrotu swojego podatku w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), dostępnym na stronie podatki.gov.pl. Personalizacja danych w e-Urzędzie Skarbowym sprawia, że zalogowany użytkownik ma dostęp do przeznaczonych dla niego informacji i usług.

Źródło: Urząd Skarbowy w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526