„Kryształowe Koło” pojechało do Sompolna

Autor: kurier-kolski.pl | 30.05.2022

Niedzielny XIV Turniej Orkiestr Dętych o „Kryształowe Koło” wygrała Orkiestra Dęta OSP z Sompolna. Muzyczne zmagania miały miejsce w Parku im. Stanisława Moniuszki. Wielu słuchaczy zechciało wziąć udział w tym wyjątkowym konkursie i nacieszyć się brzmieniem kilku kapel: zdobywcy nagrody głównej oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Rajska, Orkiestry Dęta OSP z Poddębic, Orkiestry Dętej OSP z Mazewa oraz występującej poza rywalizacją konkursową kolskiej Orkiestry Dętej OSP. Tegoroczna edycja wydarzenia zbiegła się z jubileuszem 120-lecia naszego zespołu.
13. edycja miała miejsce w 2019 roku, zatem, po tak długiej przerwie, miłośnicy muzyki koncertowej z wielką przyjemnością wysłuchali przygotowanych prezentacji. Przed rozpoczęciem koncertu formacje przemaszerowały alejką parkową i dały popis umiejętności we wspólnym wykonaniu utworu.

Prezentacje oceniało wykwalifikowane jury, które doceniło i przyznało najwyższe wyróżnienie formacji z Sompolna. Drugie miejsce zajęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Rajska, a trzecie miejsce dwie orkiestry: z Mazewa i Poddębic.

Organizatorem głównym spotkania była Orkiestra Dęta OSP Koło, a współorganizatorami Burmistrz Miasta Koła i Miejski Dom Kultury. Kolski włodarz złożył artystom zasłużone gratulacje, a mieszkańcom podziękował za liczny udział w muzycznym wydarzeniu.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526