Jedna z najbardziej zaniedbanych w Kole ulic już po remoncie!

Autor: kurier-kolski.pl | 09.05.2022

Ulica Przesmyk w Kole już po odbiorze technicznym. Zakończyła się budowa drogi ul. Przesmyk wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetleniem ulicznym. Zdaniem kolskiego włodarza to jedna w ważniejszych inwestycji drogowych w naszym mieście powiatowym. Wartość robót to 1.100.818,68 zł. Zadanie otrzymało 513.078,84 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Reprezentująca wykonawcę – firmę MK Stella Konrad Marek – Ewelina Pawlak podsumowała, że wykonane zostały roboty drogowe z kanalizacją deszczową, oświetlenie uliczne i kanał technologiczny.

– Będziemy jeszcze, mam nadzieję w tym roku, ogłaszać przetarg na wykonanie drogi łączącej ul. Blizną z ul. Przesmyk, która pozwoli kierowcom ominąć rondo, czyli usprawni ruch na tym odcinku – powiedział burmistrz miasta Koła Krzysztof WitkowskiDługo czekaliśmy na tę drogę. Kierowcy przez kilkadziesiąt lat jeździli tędy po betonowych płytach. Teraz będzie wygodniej i bezpieczniej. Przy obecnej dynamice rozwoju Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. i budowie ciepłowni geotermalnej, droga przy spółce jest kolejnym elementem świadczącym o rozwoju miasta.

Prezes MZEC Sp. z o.o. Przemysław Stasiak wyraził wielkie zadowolenie z zakończenia inwestycji: – Doczekaliśmy się porządnego dojazdu do spółki. Cieszę się przez wzgląd na pracowników, zaawansowane prace przy budowie geotermii oraz ze względu na fakt, że w najbliższym czasie uruchamiamy Biuro Obsługi Klienta.

Źródło: Miasto Koło

Opracował: Mariusz Kozajda

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kumpel od kielicha
kumpel od kielicha
1 rok temu

Rozwój miasta to będzie jak przestaniesz rządzić ty i twoi przyboczni kolesie…

kumpel od kielicha z mieszka
kumpel od kielicha z mieszka
1 rok temu

Kolejna ulica dla kolesi nieudacznika Burmistrza i jego przybocznego zastępcy nie wiadomo od czego …

Marianna
Marianna
1 rok temu

I znowu wciskanie kitu że ta droga była potrzebna mieszkańcom. Była potrzebna MZEC i poukładanemu wykonawcy. Ile to się daje pod stołem od wykonanego zlecenia, 10% netto czy brutto ???

IWO
IWO
1 rok temu

posła ze wsi nie było na otwarciu? a gdzie ksiądz?

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
1 rok temu
Odpowiedz do.  IWO

Ksiądz zajęty szkoleniem ministrantów.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526