II edycja Konkursu Ekologicznego „Bądź eko mieszkańcem Koła”

Autor: kurier-kolski.pl | 16.05.2022

W dniu 6 maja br. organizator i fundator nagród Radny Miasta Koła – Adrian Król wraz z Burmistrzem Krzysztofem Witkowskim pogratulowali mieszkańcom Koła uczestniczącym w konkursie, którym dopisało szczęście podczas losowania nagród – wykazania się wiedzą ekologiczną na temat segregacji odpadów komunalnych.

 

W II edycji konkursu nagrody otrzymali: Anna Włodarczyk, Mieczysław Furmański oraz Krzysztof Zalas. Radny wraz z włodarzem mieli przyjemność wręczyć finalistom „żółte” pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów o pojemności 120 litrów, posiadające certyfikaty i atesty, wytrzymałe, wykonane z wysokiej jakości tworzywa (PEHD), dostosowane do samochodów firm komunalnych.

Podczas spotkania w kolskim Ratuszu burmistrz nadmienił, że, jeśli budżet miasta na to pozwoli, będzie zabiegał, by miasto częściowo lub w całości, dołożyło do systemu gospodarki odpadami. Ta forma pomocy mieszkańcom została już zrealizowana w ubiegłym roku, kiedy większość rady poparła pomysł burmistrza, aby zatrzymać wzrost opłat komunalnych.

Radny Adrian Król zapowiedział, że na Światowy Dzień Sprzątania Ziemi, który będzie obchodzony w III weekend września, planuje zorganizować III edycję z małą modyfikacją dotychczasowego regulaminu. Zmiana polegać będzie na tym, iż ilość ufundowanych nagród będzie zależna od ilości prawidłowo wypełnionych i nadesłanych ankiet od mieszkańców Koła w proporcji 1:10. Oznacza to, że na 1 lub 9 nadesłanych prawidłowo ankiet do wygrania będzie 1 nagroda a na 91 przysłanych prawidłowo ankiet radny ufunduje 10 pojemników. Zatem warto już informować sąsiadów i planować swój udział w konkursie.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Pojemnik
Pojemnik
1 rok temu

Tuż to istny król śmietników hahaha

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
1 rok temu
Odpowiedz do.  Pojemnik

Raczej ekologii. Oby więcej takich radnych !

KIK
KIK
2 lat temu

Teraz w pojemniki trzeba zbierać butelki czy nadal w worki?

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
2 lat temu
Odpowiedz do.  KIK

Ciebie ten problem akurat nie dotyczy wiec po co głupio pytasz?

Gość
Gość
2 lat temu
Odpowiedz do.  KIK

KIK odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz jak przeczytasz paragraf drugi punkt czwarty Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 roku w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 poz. 906).

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526